Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Válečný veterán zachraňuje

Hrdina z Letovic zachránil už druhé dítě. Vlastního syna vynesl z plamenů

Martin Tománek z Letovic, který před dvěma měsíci ubránil malou holčičku před zuřícím pitbullem, dnes v noci zachránil další dítě. Z plamenů vynesl Vlastního syna.

V Dětském pokojíčku, kde dvouletý chlapec spal začalo hořet. Celý dům skončil v plamenech, ale dítě je naživu.

 

Martina Tománek je hrdina, který holýma rukama uchránil čtyřletou holčičku před rozzuřeným pitbullem a tím ukázal celému národu, jak vypadá statečnost. "Ten pes nešel po mámě, on útočil jen na tu holčičku,“ popisoval před dvěma měsíci útok stateční zachránce.

 

Jakoby platilo, že každý dobrý skutek musí být po právu potrestán. Před dvěma měsíci zachránil cizí dítě a včera v noci musel bojovat o život vlastního syna. V jeho domě totiž vypukl požár. Stačilo jen pět minut a dvouletý chlapec nepřežil.

 

Tománek po tom, co syna zachránil z hořícího domu, byl celý špinavý od sazí, na hlavě měl spálené vlasy a přesto byl šťastný, že jeho rodina zůstala naživu.


Válečný veterán, který v Bosně zažil věci, o kterých nechcete ani slyšet, při pohledu na zkázu vlastního domova neskrýval slzy.

 


Neváhal když jiní potřebovali pomoc a když je mu nejhůř, dobrý skutek se mu vrací. Do vyhořelého domu přijeli dobrovolníci a na jeho odvahu nikdy nezapomněla ani rodina zachráněné dívky. Šokovalo nás, co se jeho rodině stalo. Samozřejmě mu pomůžeme,“ vzkázala rodina holčičky. 

tn.cz / mediafax / kos