Hromadná rvačka Romů a černochů na pražském Smíchově. Policie zadržela 5 lidí. VIDEO

V hromadnou rvačku Romů a černochů patrně kubánské národnosti vyústil v neděli po půlnoci zdánlivě nevinný konflikt dvou mužů u barového pultu v kubánském tanečním klubu na pražském Smíchově. Na místě musely zasahovat desítky policistů, kteří nakonec zadrželi 5 osob, zjistil na místě Mediafax.

Incident se stal zhruba kolem druhé hodiny ranní ve Štefánikově ulici v tamním kubánském tanečním klubu. Násilí eskalovalo poté, co se jeden Rom dostal u baru do konfliktu s návštěvníkem klubu. "Ten kluk si šel asi objednat pití a u baru do něj vrazil černoch. Tak se tam začali strkat a potom se to všechno začlo prát," řekl Mediafaxu jeden ze svědků události.

 

Podle jeho slov se uvnitř strhla rvačka, při které se musela skupinka Romů zabarikádovat na záchodě, odkud údajně zavolala na pomoc policii.
 

Při rvačce bylo lehce zraněno několik osob, které musela ošetřit záchranná služba. Svědek uvedl, že kromě pěstních soubojů byly při zápase použity i skleničky a lahve. "Nejvíc to tam mydlil ten černý vyhazovač. Údajně je to několikanásobný šampion nějakých bojových sportů a tak si nasadil ty rukavice, co při zápase používají a pustil se do nich," popsal dusnou atmosféru podniku, kde se jindy vyučuje salsa další ze svědků. 

PSALI JSME:

Romové kradli, prodavačce se vysmáli. Prý "alternativně nakupují"

 

Přítrž násilí učinila až policie, která výtržníky vyvedla ven na ulici, kde provedla jejich ztotožnění. V jednu chvíli se před barem dalo napočítat až patnáct policejních aut. "Zatím jsme zadrželi pět osob, ale to je tak vše, co vám k tomu můžu říci. Celou věc teprve začínáme vyšetřovat a zjišťujeme další podrobnosti," sdělil Mediafaxu jeden ze zasahujích policistů.

 

Podle jeho slov byly v podniku kromě několika rozbitých sklenic a lahví takřka zcela zdevastovány právě toalety, kde se Romové ukrývali. Zadrženým aktérům hrozí obvinění z poškozování cizí věci a výtržnictví.

 

PSALI JSME:

EXKLUZIVNĚ: Postřelený Rom mluví o smrti bratra

 

Taneční klub se shodou okolností nachází v domě, ve kterém byla v minulosti provozována restaurace U Holubů, která v polovině 90. let proslula razií proti špičkám ruské mafie působícím na našem území.

Mediafax