Hromadné nehody kvůli lijákům. Bouralo devět aut

U Stodu na jižním Plzeňsku ráno bouralo ve třech nehodách devět aut. Silnice byla zčásti neprůjezdná.

První nehoda čtyř aut se stala kolem šesté hodiny ranní mezi obcemi Stod a křižovatkou na Střelice. Bourala tam dvě osobní a dvě nákladní auta. Dva lidé byli lehce zranění.


"Řidič Fiatu Punto začal na morké vozovce prudce brzdit, dostal smyk a v protisměru bočně narazil do nákladního auta," popsal mluvčí policie Plzeň - jih Libor Pilař.


Náraz Punto odmrštil na projíždějící Škodu Forman, která se poté rovněž dostala do protisměru, kde narazila bočně do dalšího nákladního vozu.

 

Dopravní nehoda se stala také ve středu v noci u Svitav u odbočky na Opatov. Řidička nedala přednost náklaďáku, který převážel auta.

 

Nákladní auto narazilo do osobního. Kromě ženy jelo v autě také dítě v autosedačce, které kvůli zraněním převážela záchranka do nemocnice.

 


Jaká je dopravní situace v celém Česku? Podívejte se na aktualizovaný přehled nehod TADY!


Silnice první třídy číslo 26 byla v úseku nehody zčásti uzavřená. Na místě se tvořila kolona.


Další dvě nehody a jeden zraněný


"Kvůli neopatrnosti řidičů došlo na místě k dalším dvěma nehodám pěti aut. Vozidla v koloně nedodržela bezpečnou vzdálenost a zezadu do sebe narazila. Na místě byl jeden lehce zraněný," řekl Pilař.


"Z místa jsme odvezli dvě zraněné ženy a jednoho muže. Všichni ve věku od 30 do 40 let. Měli lehká zranění - naražené lokty nebo žebra, trupý úraz hlavy nebo tržnou ránu na hlavě," uvedla mluvčí záchranky Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.


Podle operačního důstojníka hasičů mohl za první nehodu hustý déšť, který snížil viditelnost.


Počasí nepřeje ani řidičům mezi Mikulčí a Javorníkem v Pardubickém kraji, kde se po silnici válí hustá mlha. Už ve středu v Mikulči nešel proud.


Meteorologové ve středu varují před bouřkami se silným deštěm, kroupami a větrem. Řádit by mohly do konce pracovního týdne. Už ve středu se přívalové srážky přehnaly východními Čechami.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax, hav TN.cz