Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Video z kabiny

VIDEO, jak šli na střechu: Hrozivá nehoda na RALLYE HOŘOVICE z pohledu řidiče!

Stačilo málo a rallye v Česku si vybrala další oběť. V sobotu totiž havarovala jedna z posádek na Rallye Hořovice. Auto Karla Kupce vylétlo ze zatáčky a skončilo mezi stromy. Podívejte se na video z pohledu jezdce a navigátora.

Nedaleko před cílem RZ 8 havarovala posádka Karel Kupec a Simona Šetková, která do rychlostní zkoušky odstartovala jako dvanáctá v pořadí.


Mohla za nehodu chyba pořadatele, nebo posádka? To teď posuzují odborníci. Posádka zničeného Peugeotu tvrdí, že příčina havárie byla skvrna oleje na vozovce, která nebyla ošetřena. Dále uvádí, že pořadatelé nejednali dostatečně rychle a záchranka přijela pozdě. Proto posádka podala trestní oznámení na pořadatele za nezvládnutí situace.

PODÍVEJTE SE NA FOTO Z NEHODY:

GALERIE: Nehoda na Hořovické rallye

1
/
3
Zdroj: Trans Hospital
Hořovická rallye - 3


Organizátoři se samozřejmě brání a zveřejnili tiskové prohlášení, kde popisují nehodu ze svého pohledu.

"Při předchozím průjezdu dané RZ vznikla na vozovce olejová skvrna po destrukci motoru jednoho ze soutěžních vozidel. Byla asi 1m široká a cca 10m dlouhá. Okamžitě byla zkouška zastavena a vysláni hasiči na úpravu vozovky. Protože úprava trvala asi 30 minut, zkouška byla zrušena a nařízen volný průjezd. Po úklidu vedoucí RZ prohlédl osobně místo úpravy, a rozhodl, že je sjízdné. Při dalším průjezdu byl na místě úpravy vyvěšen žlutý prapor a posádky informovány o tomto problému. Protože se jedná o velmi zkušené soutěžáky, byly první dvě startující posádky požádány, aby ohlásily z cíle, zda je RZ bez problémů sjízdná. Ohlásily, že ano, a projelo v pořádku dalších 9 vozidel. Potom odstartovala posádka Kupec – Šetková, a ve zmíněném místě havarovala. Pořadatelé mají k dispozici video, na kterém je vidět vyvěšený žlutý prapor a také rychlost vozidla, která podle slov zmíněné posádky mohla být až 160km/hod," stojí v tiskovém prohlášení.

Pořadatelé také tvrdí, že závodníci neuposlechli jejich pokyny. Navíc prý byli slovně napadáni ředitel závodu i vedoucí trati s tím, že právě oni nehodu zavinili a že musí zaplatit poničené vozidlo.

Pořadatelé se ale zase ohání tím, že každý jezdec před závodem podepisuje prohlášení, kde na sebe bere riziko spojené s případnou nehodou.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Bratr Salmy Hayek boural a vážně se zranil! Autonehodu nepřežil jeho spolujezdec
Nejdrsnější dopravní nehody roku 2013 na kameře: Hůř než tihle nejezdí nikdo

tn.cz / vem