Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

strašný osud

Hrůzné týrání fenečky: Lidé ji zachránili na poslední chvíli

Do krku vrostlý provaz měla tříletá fenka, která se dostala do útulku v Chrudimi. Zuboženou a podvyživenou ji našli lidé v polích u Rosic a policisté teď zjišťují, kdo ji takhle týral. Zvíře má za sebou náročnou operaci a zdá se, že příběh bude mít šťastný konec.

Milujete-li zvířata, raději se na záběry pod titulkem článku nedívejte. Fenku, která sotva stála na nohou, naštěstí hodní lidé. Nebýt jich, pes by umíral ve velkých bolestech.
 

"Já se domnívám, že by další hodiny nebo dny nepřežil,“ sdělil pro TV Nova nálezce psa Jan Dvořák.
 

Lidé našli psa na přímo u polní cesty a zhruba kilometr od nejbližší vesnice Rosice.
 

Hluboká podvýživa ale bylo v uvozovkách to nejmenší, co zvíře trápilo. Dlouhé měsíce ho totiž škrtil příliš utažený provaz. "Lano bylo zarostlý do kůže, do masa se dá říct. Kůže je v těchhle místech rozestoupená,“ vypověděla chrudimská veterinární lékařka Markéta Hašlová.
 

Fenka šla okamžitě na operační sál. I když se jí ulevilo, vyhráno ještě nemá. "Může dojít k oběhovému selhání i tím, jak jsme odstranili zarostlé lano. Nikdy nevíte, tam najednou dojde úplně k jiný cirkulaci,“ dodává zvěrolékařka.


Podle odborníků šlo nepochybně o týrání. Mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař sdělil, kolik jaký trest by mohl viník dostat. "Správní orgán může za tento přestupek uložit pokutu do výše půl milionu korun.“
 

Případ automaticky vyvolal několik otazníků. Kdo a hlavně proč něco takového udělal.
 


Tak či tak, je už fenka v dobrých rukou. Jelikož se našla u Rosic, dostala jméno Rosí. Ošetřovatelé na její podporu také založili konto. Její léčba totiž bude trvat několik měsíců a vyjde na tisíce korun.
 

Pomoci fenečce Rosi můžete na níže uvedeném bankovním účtu:
 

Jméno: Rosi
Var. symbol pro finanční pomoc: 351
Číslo účtu pro finanční pomoc: 43-9390260297/0100
 

fim / s přispěním Petra Brzka TN.cz