Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Týrání rodičů se množí! Syn pálil matku cigaretou, dcera ji škrtila

Potomci krutě týrají své matky. Jen ve čtvrtek vyšly najevo dva otřesné případy. Na Teplicku dokonce syn pálil svou matku cigaretou a ustavičně ji okrádal.

Brutálně týral svou matku muž (27) v Krupce na Teplicku. Policejní mluvčí Daniel Vítek agentuře Mediafax ve čtvrtek sdělil, že týrání trvalo nejméně tři roky.

 

"Ve společném bytě v Krupce matku kopal, trhal jí vlasy a dokonce pálil po těle žhavým koncem cigarety. Mimo to ženu i okradl, odcizil jí notebook a pomocí zapůjčené platební katry jí z účtu bez jejího vědomí vybral peníze, které si ponechal,“ uvedl Vítek.

 

Muž je obviněn z týrání osoby žijící ve společném obydlí a z krádeže. V případě odsouzení hrozí tyranovi trest až osm let ve vězení.

 

Šílené týrání odhalili i na Přerovsku

 

Zřejmě majetek byl důvodem, proč se čtyřiačtyřicetiletá žena chovala agresivně ke své matce. V rodinném domku na Přerovsku ji týrala asi čtyři roky, uvedla ve čtvrtek policejní mluvčí Miluše Zajícová.

 

Podle policie se nejednalo pouze o výhružky a vulgární urážky, ale dcera svoji čtyřiaosmdesátiletou matku fyzicky napadala. Její chování se navíc v poslední době stupňovalo.

 

"Poškozená zakusila od dcery facky do obličeje, odstrkování, škrcení a kopance. Zranění nikdy nebylo tak vážné, že by poškozená musela vyhledat lékařské ošetření,“ uvedla mluvčí.

 

Poslední útok se stal v pondělí večer. "Ženy se hádaly o majetek, dcera opět začala na matku křičet a vulgárně jí nadávat. Z ničeho nic ji udeřila do ramene a pak následovaly dvě facky do obličeje. Poškozená se chytla za obličej a dcera ženu kopla do hýždí. Agresorka bránila ženě opustit bydliště, ale ta využila okamžiku, kdy byla dcera na dvoře a utekla k sousedům, kteří jí poskytli ochranu a napadená u nich přenocovala,“ uvedla.mluvčí.

 

Ráno se vrátila domů, ale dcera na ni opět křičela a stará paní se proto znovu uchýlila k sousedům. Následující den celou událost oznámila na policii vnučka poškozené. Policisté využili zákonné oprávnění a dceru vykázali ze společného obydlí a bezprostředního okolí rodinného domu na dobu 10 dnů. Poškozená dala souhlas s trestním stíháním své dcery, ta je nyní podezřelá z trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí, za který jí hrozí až čtyři roky vězení.

klab tn.cz / Mediafax