Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.5. 2011 07:33

HYENY před soudem! Kradly během POVODNÍ!

Okresní soud v Liberci se bude opět zabývat případy lidí, kteří se provinili během loňských ničivých povodní. Má projednat hned dva. Dopoledne před soudem stane muž obžalovaný z krádeže v Bílém Potoce na Liberecku. Odpoledne pak soud projedná případ ženy, která neoprávněně čerpala peníze určené na pomoc zatopeným lidem.

Soudce Lukáš Korpas řekl, že by už dnes mohl v obou případech rozhodnout. Liberecký soud už v předchozích měsících několik trestů za krádeže či rabování v době záplav vynesl. Loni v prosinci potrestal tříletým vězením tři Poláky, kteří na Liberecku kradli pohonné hmoty. Dopadeni byli v Raspenavě, když navrtali nádrž jednoho auta a odsáli benzin za 160 korun.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Další případ rabování? V Chrastavě zadrženi tři lidé

 

Tvrdili, že o povodních na Frýdlantsku vůbec nevěděli. Trest 3,5 roku vězení v Liberci dostal i pětadvacetiletý Ondřej Riedl, jenž ukradl zaplaveným v Chrastavě 45.000 korun. Rodina tehdy peníze dostala jako přímou pomoc. Mladík rodinu znal a měl jí pomáhat. Policisté u něj později žádné peníze nenašli. Skončily mimo jiné v hracích automatech.

 

Krádeže v době živelní katastrofy zákon posuzuje přísněji. Tresty bývají mnohem tvrdší i bez ohledu na výši způsobené škody.

tn.cz / ČTK
Reklama