Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

manévry v pražské krči

IKEM uzavřel telefonát anonyma. Nahlásil bombu

Policie - uzavření
Zdroj: Mediafax
Policie uzavřela oblast

Policisté v pondělí ráno prohledávali Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze 4. Anonym tam nahlásil bombu! Jenže byl to jen planný poplach, policisté tam žádnou výbušninu nenašli.

Policisté vyjeli do IKEMU okolo osmé hodiny, právě v tu dobu někdo na tísňovou linku 112 nahlásil bombu. Informaci agentuře Mediafax potvrdil policejní mluvčí Jan Daněk.
 

Na místo dorazili i pyrotechnici a budovu IKEMU začali prohledávat. "Evakuace neprobíhá, pouze prohlídka,“ řekl po příjezdu na místo Daněk.
 

Pyrotechnici i speciálně IKEM důkladně prohledali, ale žádnou bombu nenašli. Provoz institutu byl tak ještě během dopoledne plně obnoven.
 

Policisté začali po telefonátu po anonymovi, který bombu v budově nahlásil, pátrat.
 

IKEM je specializované zdravotnické zařízení, které je v Praze-Krči. Specializuje se zejména na transplantaci orgánů a specializovanou léčbu kardiovaskulárních chorob, ale i diabetologii a léčbu poruch metabolismu. Institut klinické a experimentální medicíny funguje už od roku 1971.
 


Institut je jedno z největších klinických a vědeckovýzkumných pracovišť v Česku, ročně se tu provede přes polovina všech transplantací v Česku.
 

tn.cz / Mediafax / hmr