Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vyrobili si čerpadlo

Inspekce zatkla dva policisty z pohotovostní motorizované jednotky, kradli služební benzín

policie
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zadržela ve středu večer dva příslušníky pražské pohotovostní motorizované jednotky přímo na útvaru v pražských Ďáblicích. Informaci potvrdila mluvčí inspekce Radka Sandorová.

„Akce s pracovním názvem Sibiř, která probíhala od včerejších večerních hodin, byla realizována na základě požadavku o poskytnutí součinnosti ze strany vedení Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy,“ dodala mluvčí.


Vyšetřovatel oba zadržené policisty obvinil z krádeže a ve čtvrtek ráno byli propuštěni. Stíháni budou nadále na svobodě.


Pracovníci inspekce si počkali a oba příslušníky zadrželi těsně po činu. „Nezákonného jednání se policisté dopouštěli nejméně od počátku roku 2012, kdy v době svých služeb opakovaně pro svou potřebu odčerpávali pohonné hmoty ze služebních motorových vozidel přímo v areálu útvaru, a to za pomoci po domácku vyrobeného čerpadla,“ vysvětlila Sandorová.


K podnětu, který předalo vedení pražské policie, se vyjádřila i její mluvčí. „ Jedná se o dozorčí autoparku, kteří nejsou zařazeni v přímém výkonu služby. Jejich trestná činnost tudíž nijak neovlivnila výkon jednoho z elitních útvarů pražské policie,“ řekla mluvčí Andrea Zoulová s tím, že jejich nadřízený po prostudování dokumentů rozhodne o propuštění policistů ze služebního poměru.
 

TN.cz