Kontrolorovi nastrčili pervitin

Policista zdrogoval kontrolora daní, aby ochránil podvodníky

Policista z hlídkové služby v Českých Budějovicích se dohodl se dvěma muži, že zdiskreditují kontrolora finančního úřadu (FÚ), aby nemohl provést kontrolu ve firmě, která nárokovala desítky milionů korun na odpočtech DPH. Informaci Mediafaxu potvrdila mluvčí GIBS Radka Sandorová.

Velmi nepohodlným se pracovník specializovaného FÚ stal poté, co provedl u jedné z firem daňovou kontrolu, zaměřenou na nadměrné odpočty DPH a rozhodl o nevyplacení neoprávněně nárokovaného nadměrného odpočtu v řádech několika desítek milionů korun.


"Pracovník měl rozpracovány a naplánovány kontroly za další zdaňovací období. Hlavním cílem pachatelů bylo těmto kontrolám zabránit. Proto se pachatelé domluvili na podání pervitinu poškozenému bez jeho vědomí,“ dodala mluvčí s tím, že chtěli dostat kontrolora do role podezřelého, a proto také zprostředkovali jeho kontrolu dopravní hlídkou na přítomnost drog.


Na zadržení pachatelů se minulý týden ve čtvrtek spolu s pracovníky Generální inspekce bezpečnostních sborů podílely i specializované útvary policie.


"Při zadržování jednoho z pachatelů, který na výzvy k zastavení vozidla nereagoval, snažil se z místa ujet, a následně způsobil dopravní nehodu s nezúčastněným civilním vozidlem, došlo Útvarem rychlého nasazení (URNA) k použití střelné zbraně, přičemž bylo vozidlo pachatele několikrát zasaženo. Ke zranění osob při zákroku nedošlo,“ vysvětlila Sandorová.


Vyšetřovatel policistu obvinil ze zločinu násilí proti úřední osobě, přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a přečinu poškození cizích práv. Jeden ze spolupachatelů vyslechl obvinění ze zločinu násilí proti úřední osobě, přečinu poškození cizích práv a přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními. Druhého zadrženého vyšetřovatel obvinil ze zločinu násilí proti úřední osobě, přečinu poškození cizích práv a z pomoci k přečinu zneužití pravomoci úřední osoby.


Všichni tři muži skončili ve vazbě.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax/luk