Internetovému podvodníkovi se na výslech nechce, místo toho si s policisty píše po Facebooku!

Internetovému podvodníkovi Davidovi Hetfleišovi (22) se na výslech kvůli jeho podvodům nechce. S teplickými kriminalisty si raději píše po Facebooku!

Tepličtí kriminalisté pátrají po Hetfleišovi, který je podezřelý z mnoha internetových podvodů. Policejní mluvčí Ilona Novotná v pondělí na tiskové konferenci informovala, že Helfleiš obral inzerenty na internetu nejméně o 200 tisíc korun.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Internet máme v Česku už 20 let! Stal se z něj fenomén

 

„Máme zatím zdokumentovaných zhruba sto případů, ale je jich zřejmě mnohem více, protože lidé kvůli nízké škodě nepodávají trestní oznámení. Hetfleiš nabízel na internetových serverech k prodeji různé zboží a vyžadoval platby předem, zboží však žádné neposlal. Přes internet také různé zboží nakupoval, prodejcům posílal upravené potvrzení o tom, že se platba uskutečnila, ale lidé od něj peníze nedostali,“ uvedla Novotná.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ:Kriminalisté už dříve Hetfleiše vyslechli. „V té době však nebyl podezřelý. Že je pachatel jsme zjistili později, ale snahy o to, dostat ho na policii, byly zatím marné. Občas si s námi píše na Facebooku - slíbí, že přijde a vše vysvětlí, ale nikdy to nesplní. Proto žádáme veřejnost o spolupráci. Kdo by o jeho pobytu věděl, může se obrátit na linku 158,“ řekl jeden z kriminalistů.

 

Hetfleiš působí zejména na internetových serverech Aukro, Hyper inzerce a Bazoš. Vystupuje na nich pod svým vlastním jménem, ale má i jiná jména, například: kropacek, balazova, broucek 1977, lopatann nebo k.rathousky.

 

Internetový podvodník pochází z Bíliny, ale pohybuje se po celé republiky. Je asi 170 centimetrů vysoký, má střední postavu, hnědočerné vlasy a hnědé oči.

tn.cz / mediafax / kos