Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

vězeň-celebrita

Ivana Jonáka připravují za mřížemi na život venku. Na svobodu jde v pondělí

Majitel kdysi slavného Discolandu Sylvie - Ivan Jonák, který strávil 18 let ve vězení za to, že si objednal vraždu své manželky, má před sebou poslední dny za mřížemi. Na život na svobodě a jeho možná úskalí ho odborníci připravují už několik týdnů.

Ivan Jonák si odpykal celý trest. Většinu ho strávil ve Valdicích na Jičínsku. Poslední týdny ale tráví v pankrácké věznici. Je tam v takzvaném výstupním oddělení. Věnuje se mu tým několika odborníků, kteří ho připravují na svobodu - na všechno, co se po dobu jeho věznění změnilo.
 

"Jde o terapeutické programy, společná sezení nebo i nácvik sebeobslužných činností. Ale také i nácviky běžných životních situací, jako třeba návštěva úřadu práce," vysvětlila mluvčí Vězenské služby Hana Löffelmannová.
 

 

Jonák byl v devadesátých letech pokládán za mocného člověka. Vyhlášené akce v jeho podniku navštěvovaly i známé osobnosti. Hvězdami šoubyznysu a známými lidmi se obklopoval na svobodě, a pak i ve vězení. Za mřížemi se mimo jiné spřátelil s Borisem Ingrem, který si odpykává patnáct let za vraždu své manželky, známé spisovatelky Simony Monyové. "Je to vzdělaný a kultivovaný člověk. Mohl být také odsouzen neprávem," řekl o Ingrovi Jonák. Že je nevinen, tvrdí Jonák celé roky i o sobě. Prý to chce dokázat.
 

Jonákův DISCOLAND chátrá

1
/
4
Zdroj: TN.cz
Jonákův DISCOLAND chátrá - 1

 

Ve vězení Ivan Jonák nepřetržitě strávil skoro šest tisíc dnů. Za tu dobu se dvakrát změnil český prezident, vláda dokonce desetkrát. Do vězení šel jako čtyřicátník, teď je mu osmapadesát. Teď konečně míří na svobodu...
 

"Samotná propouštěcí procedura zahrnuje převážně nezbytnou lékařskou prohlídku. Následně jsou odsouzenému vráceny jeho osobní věci," dodala mluvčí Hana Löffelmannová. Jonáka v tuto chvíli už za mřížemi čeká jen necelých sto hodin...

tn.cz / David Garkisch