zpráva z laboratoře

Jak OPRAVDU dopadla pitva Moniky a Klárky? Známe výsledky!

Zde pitvali Moniku Kramnou
Zdroj: Archiv Petra Kramného/ oficiální zdroj

Čeští patologové tvrdí, že v těle Moniky a Klárky nenašli žádné stopy po jedu. Jenže těla dostali až několik měsíců po smrti. Jak ale dopadla pitva v Egyptě pár dní po tragédii? Konečně jsou známé výsledky!

Egyptské úřady konečně zveřejnily, jak dopadla tamní pitva Moniky a Klárky Kramných. Čeští patologové tento týden informovali, že v jejich tělech nenašli žádné stopy po jedech či rozleptání vnitřních orgánů nějakou chemikálií. Co ale zjistili egyptští experti?
 

Pitva obou Češek proběhla v egyptské kriminální chemické laboratoři Forensic Medical. Tamní patologové sice dospěli ke stejnému závěru jako Češi, ale zároveň nevyloučili, že ženy mohly být otráveny.
 

Výsledky pitvy sdělil portálu TN.cz egyptský právník Keroles Ezzat Bashier, který má v Hurghadě advokátní kancelář a je v kontaktu s tamními úřady. Má také přístup k závěrečné zprávě z laboratoře.
 

"Informace ohledně absence jedu je pravdivá. Kriminální chemická laboratoř z Forensic Medical nenašla ve viscerálních vzorkách (ve vnitřních orgánech - pozn. red.) žádné stopy jedů," říká Ezzat Bashier.
 

Jenže to podle něj i podle egyptských patologů ještě nic neznamená. "Závěrečná zpráva, ale také hovoří o tom, že k úmrtí otravou i tak mohlo dojít," upozorňuje advokát a přidává citaci ze závěrečné zprávy z laboratoře: "Chemický rozbor nenašel žádné stopy, protože jed mohl být z těla vyloučen nebo toxická látka byla přeměněna na jiné sloučeniny, které nelze vysledovat při chemické analýze."
 


Definitivně tedy egyptské úřady nevyloučily, že k úmrtí mohlo dojít otravou. Zároveň ale evidentně nenašly žádné stopy, které by dokazovaly usmrcení elektrickým proudem. "Nevím o žádných důkazech o které by tato verze byla opřena," dodal egyptský advokát.
 

Ostatně tuto verzi zatím nepotvrdila ani česká laboratoř. "Na tyto informace zatím platí embargo," řekl Tomáš Oborný, mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, kde pitva Češek proběhla.
 


Že Kramný zabil svou dceru a manželku elektrickým proudem, stojí podle Kramného advokáta Jaromír Richtera v obvinění. Jak ale čeští policisté k tomuto závěru dospěli, je zatím záhadou.


Kramný je nyní ve vazební věznici. Proti vazbě se ale jeho advokát odvolal. O odvolání by měl krajský soud rozhodnout v následujících dnech. Šestatřicetiletá Monika a její osmiletá dcera Klára z Karviné zemřely v Egyptě loni v červenci v hotelu v Hurgadě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

13. komnata Vondráčkové: Smrt milovaného dítěte!

Jak prožívají rodiče smrt svých dětí? Hvězdy nafotily dojemné snímky

TN.cz