Pokus o vraždu

Jakub (23) vrazil kamarádovi do mozku šroubovák, dostal za to 10 let

Jakuba Janeczka (23), který vrazil letos v březnu svému sokovi v lásce (31) šroubovák do hlavy, dnes soud ve Zlíně poslal za pokus o vraždu do vězení a nařídil ústavní léčbu.

Krvavý incident se odehrál letos na konci března. "Oba muži spolu popíjeli v bytě pachatele. Tam se začali dohadovat a nakonec se i poprali. Důvodem měla být údajná nevěra přítelkyně pachatele s napadeným.
 

Jednatřicetiletý muž pak z domu odešel, jeho rozzuřený kamarád si však našel šroubovák s šesticentimetrovým kovovým hrotem a dohonil ho venku na ulici. Po další hádce mu  zabodl šroubovák do spánku," popsala událost krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.
 

Po chvíli se mužům podařilo šroubovák z hlavy dostat a pachatel ho odhodil do říčky Dřevnice. "Podle lékařů dělily poškozeného od smrti pouze milimetry. Kovový hrot ho totiž zasáhl do mozku," doplnila Bartíková.

 

 

Krajský soud ve Zlíně dnes poslal Jakuba Janeczka do vězení na 10 let. Verdikt není pravomocný, Janeczko se proti němu na místě odvolal. Soud zároveň útočníkovi nařídil psychiatrickou léčbu ústavní formou.

hel tn.cz / Mediafax