Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

matka promluvila

Jakub pomáhal odklízet tělo Petry (15), teď ve vazbě hraje pingpong a nudí se

Vražda Petry
Zdroj: TV Nova / Facebook

Jakub Doležal je ve vazbě kvůli podezření ze spoluúčasti na vraždě mladé Petry Vondrákové z Jihlavy. Z brutálního činu je obviněn ještě Tomáš Zavřel a Michal Kisiov. Jakubova matka popsala, co její syn ve vazbě prožívá a jak se mu vleče čas.

Na jaře otřásla celou republikou brutální vražda mladé Petry z Jihlavy. Ta zemřela za velmi brutálních okolností, když byla vyhozena z okna. Za smrt nese odpovědnost trojice mladých mužů, jen zatím není zcela jasné, kdo jakou úlohu v případu hrál. To musí objasnit soud. Zatím jsou mladíci ve vazbě a nemají se tam asi zase tak špatně.

 

Hrají pingpong, na cele mohou sledovat televizi nebo si číst. Prozradila to matka Jakuba Doležala v rozhovoru pro MF Dnes."Čte si, chodí na ping-pong, dívá se na televizi. Kuba má televizi na cele. I knihy je možné si vypůjčit," řekla v rozhovoru.

 

Čas se prý podle Jakuba hrozně vleče a rád by si ho nějak zkrátil. Prý i požádal o nějakou práci, ale nedostalo se na něj. Krátit čas si chce ve vazbě mnoho vězňů a práce není tolik. Se svými kamarády je na jednom patře, ale vídat se prý něsmějí, řekla matka Jakuba deníku. "S kým hraje pingpong není jasné. " Netuším, s kým hraje, ale ping-pong tam mají rozdělený podle času, společně s ostatními spoluobviněnými hrát nesmí," dodala.

 

 

Mladíkům hrozí za vraždu výjimečný trest, tedy 15 až 20 let vězení. Byla na ně uvalena útěková vazba, která byla včera pouze z procedurálních důvodů prodloužena. O propuštění nežádali. Soudci dva obvinění řekli, že vazbu berou jako počátek trestu.
 

Mladíci jsou ve vazbě ve věznici v Brně-Bohunicích. Michal Kisiov a Tomáš Zavřel jsou v ní od konce loňského března. Policie oznámila jejich obvinění 29.března. Od 24. října byla vazba uvalena i na Jakuba Doležala. Původně byl podezřelý z toho, že vraždě přihlížel a přátelům pak pomáhal s odklizením těla. Z vyšetřování ale následně vyplynuly jiné informace.

 

Vrazi Petry Vondrákové

1
/
9
Zdroj: facebook.com
Tomáš Zavřel

 


Vražda se stala loni v noci na 16. března, kdy dívka přišla z diskotéky do bytu svého známého v centru Jihlavy. Podle policie tehdy dvacetiletý Michal Kisiov po hádce dívku úmyslně vyhodil z okna. Dívka pád z několikametrové výšky přežila.

 

 

Mladík ji odnesl zpět do bytu a zavolal dva známé. Muži údajně dívku škrtili nejdřív rukama, poté i kabelem od počítače a šlapali jí na krk těžkou motorkářskou botou. Po trýznění trvajícím desítky minut ji usmrtili, mrtvou zabalili do prostěradla a vhodili do kontejneru. Tělo pak skončilo na skládce, kde bylo po několika dnech nalezeno.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o vraždě mladé Petry:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Martha Issová předvedla, kolik pingpongových míčků jí vejde do pusy

To jsou ksichty! Koukněte se na nejhorší fotky z vězení

tn.cz / hru