Nehoda lobbisty

Janoušek Vietnamce miliony platit nebude. Zaplatí jen stovky tisíc

Opilý lobbista Roman Janoušek, který málem zabil Vietnamku, ženě nezaplatí milionové odškodnění, ale jen několik set tisíc. Tvrdí to advokát zraněné Vietnamky.

"Zprávy o milionech, dokonce dvaceti, jsou naprostý nesmysl,“ potvrdil portálu Týden.cz advokát zraněné Vietnamky Josef Lžičař. "Jsem vázán tím, že moje klientka si nepřeje, abychom konkrétní částku medializovali,“ doplnil Lžičař.
 

Advokát jen prozradil, že jde o slušnou nabídku. Částka prý převyšuje odškodnění, které by ženě náleželo podle bodového ohodnocení zranění.
 

Podle právního zástupce zraněné ženy by milionové odškodnění nemělo smysl, protože je stíhán pro úmyslný trestný čin, nikoliv za nedbalostní delikt. "V takovém případě by soud mohl říct, že náhrada škody postačí, a mohl by upustit od potrestání," uvedl dále pro Týden.cz Lžičař.
 

Kontroverzní lobbista Janoušek srazil ženu 23. března v Praze 4. Po krátké honičce s policií tehdy nadýchal 2,2 promile alkoholu.
 

[IMAGEBOX_1012115]Vyšetřování Janouškovy nehody potrvá minimálně do září

[IMAGEBOX_1012115]


Následně byl obviněn z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a těžkého ublížení na zdraví, za což mu v případě odsouzení hrozí až 10 let vězení. To je ale podle státní zástupkyně nepravděpodobné, protože by muselo dojít k překvalifikování skutku. K tomu ovšem nemá policie ani státní zastupitelství dost důkazů.
 

tn.cz / hmr