Janouškova taktika: Mlčet a zase mlčet. A stále nabízet peníze

Kauza autonehody opilého lobisty Romana Janouška jako by ustrnula. Nebýt toho, že policisté včera vyslechli ženu, kterou zranil, zdálo by se, že se nic neděje. Teď se ukazuje, že přesně to je Janouškova taktika.

Nikoli zapírat, ale mlčet. Tak teď postupuje společně se svým právníkem Roman Janoušek. V záloze mají i scénář, kdy Janoušek prostě a jednoduše nebude před policisty vypovídat vůbec a všechno si nechá až před soud.
 

Potvrzuje to i advokát Vít Široký: "Teprve se poradíme, jestli půjdeme k výslechu nebo jestli budeme vypovídat až před soudem. Chci vidět plánek místa činu a takové ty základní úkony. To zatím k dispozici není. Ve spise je řada věcí, které neznáme. A bez toho nemohu klientovi doporučit, aby šel k výslechu.“
 

Je zároveň naprosto zřejmé, že toto zdánlivé nicnendělání vyplňuje jak Janoušek, tak jeho advokáti velmi čilou snahou dohodnout se se zraněnou ženou. A možná i ovlivnit její výpověď.

ČTĚTE TAKÉ:
Přejetá Vietnamka poprvé vypovídala: Janoušek mě srazil neúmyslně

 

První nabídka na odškodné přišla od Janouškova advokáta už čtyři dny po nehodě. Od té doby neustále naléhal na právního zástupce ženy Josefa Lžičaře, aby se k ní vyjádřil. "Tlačí na mě, abych už řekl, jakou částku si představujeme. Já ale zatím nemám odpověď. Nejdřív musím mít lékařskou zprávu a odborné vyhodnocení zranění," řekl už před časem novinářům Lžičař.
 

To, co spolu právníci obou stran zatím dohodli, pochopitelně zůstává tajemstvím. A otázkou je, jestli už příslib Janouškových peněz svědectví zraněné ženy nějak neovlivnil. Policisté ji vyslechli teprve včera, měsíc a půl po nehodě. A k překvapení všech policistům podle Janouškova advokáta řekla, že ji srazil neúmyslně.

PSALI JSME:
Janouškovi advokáti vnucují zraněné ženě odškodné. Kvůli menšímu trestu

 

Je to zdánlivý detail, ale mimořádně důležitý. Pokud by se u soudu neprokázal Janouškovi úmysl srazit ženu autem, i případný trest by byl výrazně nižší. Zatím však policisté Janouška nadále viní z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Subjektivní hodnocení Janouškovy oběti na tom teď nic nemění, u soudu by to ale mohlo vypadat jinak.
 

Dosud královéhradecká policie, kam byl raději případ přeložen, vyslechla třináct svědků. Teď policisté čekají na znalecké posudky a pak v Praze uskuteční rekonstrukci nehody. Ze strany Janouška ale nemají k dispozici prakticky nic.

ČTĚTE TAKÉ:
Spravedlnost po Česku: Janoušek v opilosti skoro zabil ženu, řidičák mu ale zůstal

 

 

Pražští policisté sice Janouška vyslechli, ale notně opilého, takže se tato výpověď nepočítá. Odběr krve lobista odmítl. O řidičáku tvrdil, že ho nemá u sebe, takže mu ho policie už nemůže zabavit. Výpověď na policii Janoušek odmítl i včera. A jak se zdá, není jisté, jestli se s policisty o nehodě bude vůbec někdy bavit.

tn.cz / gar