Řidič škodovky zemřel po srážce s náklaďákem. Auto zabilo muže na dvojkole

Na Prachaticku zemřel po střetu s náklaďákem řidič Škody 120. Na Břeclavsku auto s karavanem narazilo do manželského páru na kole. Muž zemřel.

Smrtelná nehoda na Prachaticku se stala kolem tři čtvrtě na jednu odpoledne na silnici 2. třídy mezi Žerovicemi a Vitějovicemi, potvrdila to policejní mluvčí Radka Sovová.
 

“Řidič kolem třiatřiceti let přejel horizont a z dosud neznámých příčin se dostal do protisměru, kde se střetl s nákladním vozem," popsala havárii mluvčí.


Stará škodovka skončila mimo silnici. Zaklíněného řidiče museli ze zničeného vozu vyprostit hasiči. I přes snahu záchranářů však zemřel.


"Při několikaminutové resuscitaci se ho záchranářům už nepodařilo oživit,“ uvedla policejní mluvčí. Řidiči nákladního vozu se nic nestalo.

 

Podle našich informací se na vozovku vylila nafta a silnice bude minimálně uzavřená do 16:00.
 

Jel s manželkou na tandemu, zabilo ho auto s karavanem


Další smrtelná nehoda se stala ve středu odpoledne na Břeclavsku. Audi s obytným přívěsem nabouralo do odbočujícího dvojkola, na kterém jel manželský pár výletníků. Potvrdila ve čtvrtek břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.
 

"Na rychlostní silnici mezi Brnem a Mikulovem chtěla dvojice odbočit vlevo a přitom ji srazil řidič osobního vozidla s přívěsem," konstatovala Haraštová. Upřesnila, že řidič jel ve stejném směru za cyklisty a na odbočující dvojici již nestihl zareagovat. "Obytným přívěsem o kolo zavadil a manželé upadli na vozovku," řekla policejní mluvčí.
 

Muž zemřel na místě, jeho padesátiletou ženu převezla sanitka do brněnské nemocnice. "Dechová zkouška u řidiče potvrdila, že řídil střízlivý," doplnila Haraštová.

 

 Smrtelná nehoda se stala v pondělí i na Chomutovsku. Při srážce dvou aut zemřeli dva lidé. Podrobnosti ZDE.

 

Podívejte se na video


 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

mar s přispěním Michaely Klárové tn.cz / Mediafax