K požáru u tržnice Sapa vyjelo šest hasičských jednotek

Několik neobydlených unimobuněk poblíž tržnice Sapa v pražské části Libuš zachvátil v neděli večer požár. Přestože nevznikla takřka žádná škoda, vyjelo k požáru vzhledem k rizikové lokalitě celkem šest hasičských jednotek. Agentuře Mediafax to potvrdila mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Podle mluvčí obdrželi hasiči oznámení o požáru krátce před osmou hodinou večer. "Jelikož se jednalo o ulici, kde se nachází i velká ubytovna, vyslali jsme na místo hasiče z Chodova i z Krče. Na místě jsme zjistili, že se jedná o požár čtyř unimobuněk, takže vzniklá škoda je nulová. K žádnému zranění osob nedošlo," uvedla krátce po zásahu Adamcová.

 

Co bylo příčinou požáru, zatím není známo. "Na místě pracuje náš vyšetřovatel, který příčinu požáru zatím nesdělil," dodala mluvčí s tím, že k požáru vyjelo celkem šest jednotek hasičů. Během dohašovacích prací hasiči rozebírali ohořelé trosky a hledali skrytá ohniska. Podle dostupných informací se v době požáru v zasažených unimobuňkách nikdo nenacházel.

 

Pozemek, na kterém buňky stály, se nachází v blízkosti areálu tržnice Sapa, která vznikla na místě bývalého masokombinátu. V tržnici se v současné době podle informací Portálu hlavního města Prahy koncentrují dva až tři tisíce vietnamských, ale i čínských obchodníků.

 

Tržnice byla v listopadu 2008 zasažena velkým požárem, který zuřil dva dny a co do počtu nasazení techniky a prostředků byl považován za jeden z největších v dějinách Prahy.
 

Mediafax