Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

KAJÍNKŮV ÚTĚK: Byl to výmysl spoluvězně, napsal ministrovi

Kajínek - 1
Zdroj: TV Nova
Jiří Kajínek napsal dopis ministru sparvedlnosti Jiřímu Pospíšilovi - ilustrační foto.

Na doživotí odsouzený Jiří Kajínek (50) napsal tento týden dopis ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi (ODS), v němž popřel tvrzení resortu justice, že plánoval útěk z věznice v Karviné, a vše označil za výmysl svého spoluvězně. Informuje o tom v sobotním vydání deník Právo.

Anketa

Plánoval Kajínek opravdu další útěk?

Hlasovalo 306 lidí.
V textu, který má Právo k dispozici, Kajínek uvedl, že si informace o jeho chystaném útěku vymyslel rovněž na doživotí odsouzený vězeň Stanislav Lacko (54). Tento muž romské národnosti, který dostal nejpřísnější možný trest v roce 2000 za surovou vraždu sedmdesátileté ženy, seděl s Kajínkem právě v Karviné.

 

PSALI JSME:

Vězeň Kajínek plánoval útěk... Práskli ho spoluvězni!

 

Důvodem jeho udání prý byla závist a Lackova snaha o přemístění do mírnějšího typu věznice s ostrahou v blízkosti jeho rodiny. "Na vycházce v Karviné jsme si dělali legraci, že mu nezbude nic jiného než nahlásit, že chci utéct, a za odměnu ho soud do ostrahy přeřadí,“ cituje Právo Kajínka. A Lacko skutečně opět ke konci roku bude moci požádat soud o přeřazení do mírnějšího vězení.

 

Podívejte se na reportáž o plánovaném útěku JIříkho Kajínka:

 

 

Náměstek ministra spravedlnosti Daniel Volák však včera odmítl, že by právě Lacko měl být oním zdrojem, kvůli kterému přistoupili v červenci v rámci preventivního opatření k eskortě Kajínka z Karviné do Mírova. "S dopisem jsem se seznámil a mohu konstatovat, že i přesto, co v něm odsouzený píše, konstatuji, že jsme od jednoho bezpečnostního sboru obdrželi relevantní operativní informaci o chystaném útěku. Zároveň mohu rozhodně vyvrátit, že by pro nás byl pan Lacko zdrojem hodnověrných informací,“ řekl Právu Volák.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax