uprchlík před spravedlností

Kamarád prezidenta Zemana na útěku před vězením! Jdou po něm lovci lebek

Policejní lovci lebek hledají Vladislava Jaroška – zakladatele mutěnické buňky zemanovců a kamaráda Miloše Zemana. Jarošek byl odsouzen na šest let za černé obchody s lihem. Teď má nastoupit do vězení, ale slehla se po něm zem.

Někdo se dostane do politiky díky výjimečné inteligenci, jiný přes peníze a takový pan Jarošek z Mutěnic to zkusil přes tvrdý alkohol. Když na své haciendě přivítal samotného Miloše Zemana, bylo slávy, jakou kraj dlouho nezažil – Vladislav Jarošek tehdy také pokřtil čerstvou úrodu svojí pálenky "Zemanovky", jejíž jednu velkou lahev věnoval i Zemanovi.
 

Není divu že muž s tak pozitivním přístupem k pálení ovocného kvasu se stal zakladatelem mutěnické buňky zemanovců. Jenže těm dnům je dávno konec. Jarošek si myslel, že přes známosti mu projde všechno - třeba daňový únik 70 milionů korun. Za něj byl přitom už v době Zemanovy návštěvy před dvěma lety odsouzen!
 

 

Šlo o klasický lihový podvod – Jarošek tvrdil, že vyrobil nemrznoucí směs, jenže tato směs se prodávala v lahvích a zahřívala celé Ostravsko. Dostal šest let a na kamarády zůstaly jen vzpomínky.
 

Samotného Jaroška budete v jeho vinařství hledat marně. Když nepomohlo odvolání tak prostě zmizel. A zmizel tak šikovně, že ho nenašli ani policejní lovci lebek, kteří nabízeli odvoz přímo do věznice.
 

Podle serveru iDnes má Jarošek vážně nemocné srdce - nebo to spíše jen tvrdí. Reportéři zdokumentovali i to, že ještě letos v srpnu se umístil na třetím místě soutěže ve střelbě brokem. Střelnici prý navštěvoval dvakrát týdně. Jarošek tak zvolil stejnou strategii jako třeba Jaroslav Šmíd, který v opilosti zabil svým autem cyklistu.
 

Šmídovi to vyšlo – seděl sedm měsíců a dočkal se amnestie. Nový prezident Zeman ale slíbil, že milostem je konec a jeho vrchní páleník se tak bude muset s miliony za černý líh přesunout nejspíš do zahraničí. Doma ho čeká jen vězeňská cela.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / gar