Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

"Kamarád" vylákal podvodem z muže MILION korun!

Za jediný rok dokázal muž ze svého známého podle policie podvodem vymámit jeden milion korun.

Jménem sofwarové policie zasílal na kamarádův počítač výzvy k zaplacení pokut za používání nelegálních programů. A jako dobrý přítel mu radil samozřejmě pokuty neprodleně platit.
 

Když se čtyřicetiletému muži objevilo na jeho počítači varování, nenapadlo ho nic jiného než zavolat svému kamarádovi a poprosit ho o radu. To, že si domů pozval člověka, který chtěl ale pomoct jen sám sobě, vůbec netušil.
 

Ten mu poradil, jak se má zachovat a kam má poslat určitý obnos peněz. V podstatě od března roku 2009 až do konce loňského roku mu zasílal částky od dvou až do 60 tisíc korun.
 

Celková částka se pak vyšplhala až k jednomu milionu korun. Výhružky údajné softwarové policie se totiž pravidelně opakovaly a muž ze strachu z případného trestního stíhání všechny pokuty řádně platil. Za nemalé peníze si pak také nakupoval originální programy.
 

Policii se sice část financí podařilo zajistit, většinu z nich ale čtyřicetiletý muž prý použil na splátku hypotéky a rekonstrukci domu, ve kterém bydlí se svou přítelkyní a na jejíž účet byly smyšlené pokuty zasílány.
 

V tuto chvíli je dvojice vyšetřována na svobodě, bylo jim sděleno obvinění z trestného činu podvodu, za což jim hrozí až osmileté odnětí svobody. Pokud navíc celou částku svému známému nevrátí, mohou v exekuci přijít i o svůj dům
 

TV Nova