Kamarádi šli vykrást benzínku. Jeden kradl, druhý ho udal

Dva kamarádi se rozhodli, že vykradou benzínku. Jeden ale nakonec dostal strach. Zavolal proto policii a kamaráda udal. Pikat budou oba.

Dva třiadvacetiletí kamarádi se rozhodli, že společně vykradou benzínku. Jeden z nich měl doma plynovou pistoli, kterou si na akci vzali. Pak se dobře zamaskovali a v nočních hodinách vyrazili k benzínce.

“Jeden z pachatelů přistoupil k oknu benzínky určeného pro noční prodej. Když zaměstnankyně okno otevřela, namířil proti ní muž pistoli. Pak jí podal batoh a řekl jí, ať mu do něj dá peníze a cigarety,“ řekla komisařka Gabriela Holčáková.

Zatímco jeden kradl, kumpán, který vše sledoval v autě, začal mít špatné svědomí. Zřejmě dostal strach, a tak se rozhodl, že zavolá na policii a kamaráda udá. Z místa pak ujel.

“Zavolal na linku 150, kde operátorovi řekl, že chce jeho kamarád vykrást benzínku a že on mu půjčil zbraň. Víc ale neřekl. Operátor se proto snažil muži dovolat zpátky, aby z něj dostal další podrobnosti o místě činu,“ dodala Holčáková.

Nakonec se mu to podařilo. Když muž s pistolí v ruce z místa činu utekl, zavolala na policii i přepadená prodavačka. Policie díky tomu už měla několik stop, které by jí měli pomoci dopadnout pachatele.

Kriminalistům pak už trvalo zhruba jen čtyři hodiny, než pachatele dopadli. Policie u muže našla 19 600 korun a 24 balení ukradených cigaret. Skončil v cele.

Přestože se loupež stala už minulý týden, policie dál pátrá po spolupachateli, který na policii během přepadení volal a myslel si, že se tak trestu vyhne. To se ale přepočítal. Oběma totiž hrozí stejný trest, a to až deset let za mříže.

Muž si totiž neuvědomil, že trestné je i napomáhání při loupeži. Navíc to byl právě on, kdo půjčil kamarádovi pistoli a k benzínce ho navíc i dovezl.

Benzínové pumpy jsou snadným cílem lupičů. Jednoho z nich, který přepadl benzínku letos v lednu ve Strakonicích, zachytili přímo při činu kamery.


 

gib s přispěním Evy Myšíkové TN.cz