Málem se utopila

Kateřina (11) spadla do rozbouřené řeky. Půl hodiny bojovala o život

Do rozbouřené řeky Ostravice ve Sviadnově na Frýdecko-Místecku spadla jedenáctiletá dívka. Půl hodiny bojovala o život, když se držela kamene uprostřed řeky. Teprve potom její volání zaslechl kolemjdoucí muž. Za dívkou pak do řeky skočil obětavý policista a držel ji do té doby, než je zachránili hasiči.

Jedenáctiletou Kateřinu z Frýdku-Místku zvědavost včera málem stála život. Šla ze školy okolo rozvodněné řeky a chtěla vyzkoušet, jak je studená.

 

Kateřina spadla do vody z betonového pilíře a proud ji strhl přímo do splavu. Uprostřed řeky zoufale volala o pomoc, nikdo ji však kvůli hukotu vody neslyšel.

 

"Ona prý půl hodiny volala o pomoc. Šla ještě s mladší sestrou, a ta přišla s brekem za mnou, že se Katka topí, že se ztratila pod hladinou. Tak jsme tam s manželem oba okamžitě utíkali," uvedla dívčina matka.

 

Mezitím dívku zaslechl cyklista a zavolal pomoc. Přivolaný policista se bez jištění okamžitě vrhnul do řeky. Dostal se ke Kateřině, z vody je však museli vytáhnout až hasiči.

 

"Dívka na kameni už byla vysílená, byla prochladlá. Také se jí dostala voda i do plic, takže se jí špatně dýchalo," uvedl velitel zásahu David Hrbáček.

 

Kateřina měla obrovské štěstí, že vůbec přežila. Na splavu ve Sviadnově se totiž v posledních 10 letech utopili čtyři lidé.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

ana / Marek Švidrnoch TN.cz