Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Svědkovi v kauze Kajínek vyhrožují! V ohrožení je i reportérka TV Nova

Kauza Kajínek nabrala další obrátky. Reportérku TV Nova, která přinesla utajenou zpověď svědka případu, kontaktoval neznámý muž s tím, že chce svědkovi ublížit. V ohrožení je nyní i reportérka TV Nova Tereza Maixnerová.

Redaktorka TV Nova Tereza Maixnerová před časem zprostředkovala zpověď svědka v případu vraždy, za kterou byl odsouzen Jiří Kajínek. Muž je přesvědčený o tom, že odsouzený Kajínek v Plzni před lety nestřílel. V pondělí večer nabral případ další obrátky.

 

Reportérce se večer rozezněl telefon. Ozval se z něj neznámý mužský hlas, který tvrdil, že svědka vylákal z domova. Jako záminku si prý vymyslel nabídku práce. Dodává, že mu chce ublížit. "Říkal, že je to právě kvůli tomu svědectví. Výhrůžka zněla tak reálně, že jsem okamžitě zalarmovala policii,“ řekla Maixnerová.

 

Podívejte se na celý rozhovor s utajeným svědkem:

 

Policie ihned začala jednat. S ohroženým svědkem navázala kontakt. Ten už jim ale vystrašeně sdělill, že ho někdo pronásleduje. "S mužem jsem mluvila po telefonu. Bylo patrné, že má velký strach o život. A říkal mi, že ho pronásleduje nějaké tmavé auto,“ dodala reportérka.

 

ČTĚTE TAKÉ:

NOVÝ SVĚDEK: Kajínek nestřílel!

 

Vyděšený svědek se nakonec skryl na policejní služebně v Holýšově, kde se psychicky zhroutil. Záchranka ho odtud převezla do nemocnice.

 

"Žádáme případné svědky, kteří včera kolem třičtvrtě na sedm večer na Holýšovsku viděli tmavé auto, pravděpodobně mercedes bez registrační značek, aby se ohlásili na tísňovou linku,“ uvedla mluvčí policie v Domažlicích Dagmar Brožová.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

 

Policie zatím odmítá sdělovat další informace. Nikoho totiž nechce ohrozit. V nebezpečí je podle nich i redaktorka TV Nova, které nabídli ochranu. "Kriminalisté mi skutečně nabídli policejní ochranu. Zatím jsem ale žádné ohrožení nepocítila,“ řekla Tereza Maixnerová.

 

Vše se intenzivně prošetřuje. Policisté mapují možný pohyb pronásledovatelů a snaží se zjistit co nejvíce informací i od pronásledovaného svědka.

klab TN.cz