Kauza Lidové domky jde do ztracena. Lidé přišli o statisíce

Kauza krachu společnosti Lidové domky, při které přišly stovky lidí o celoživotní úspory, míří definitivně do ztracena. Vrchní státní zastupitelství totiž souhlasilo s rozhodnutím dozorujícího žalobce, podle kterého se v této kauze vlastně nikdo nedopustil podvodu. Advokáti podvedených s tím ale nesouhlasí a chtějí nové vyšetřování. Tvrdí, že existují důkazy o vykradení společnosti.

Lidé se nechali nalákat na levné bydlení a do společnosti Lidové domky vložili celkem asi 50 milionů korun. Ani po osmi letech ale lidé nemají ani bydlení ani peníze.

 

Přesto policie i státní zastupitelství tvrdí, že o podvod něšlo, kauzu vyšetřovali tři roky. Verdikt nezvrátila ani nedávná prověrka spisu Vrchním státním zastupitelstvím.

 

Ze šetření znalce například vyplývá, že asi 13 milionů z peněz firmy bylo údajně vyplaceno za poradenství důchodci z Prahy. Ten přitom nedávno zemřel jako nemajetný.

 

Sami majitelé zkrachovalé společnosti nekomunikují a není možné je dostihnout. Malá naděje, že by někdo mohl být potrestán, ještě žije. Policie dostala od žalobců úkol prověřit jestli někdo nepsáchal tresný čin při konkurzu na samotnou firmu Lidové domky.

 

Šance, že by se vrátily klientům v kauze lidové domky zpět jejich peníze, jsou minimální, ve firmě totiž nezbylo téměř nic.

Televizní noviny