Kauza "perníkové" právničky: Mají už i dodavatele drog!

policista s pervitinem
Zdroj: Mediafax
Policista s pervitinem (ilustrační foto)

Pražští policisté zadrželi dalšího podezřelého v případu 45leté právničky, která několik let prodávala pervitin. Zadržený muž jí drogu nejméně rok dodával, nyní mu hrozí až pět let vězení, sdělil Mediafaxu v pondělí mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Pražští policisté na dealera narazili při rozplétání případu právničky, která jako přivýdělek prodávala pervitin. Tu kriminalisté obvinili v lednu a umístili ji do vazby.

PSALI JSME:
Pražská právnička prodávala pervitin

 

Nyní se jim podařilo dopadnout 31letého muže, který pervitin pro změnu dodával jí. "Do současné doby policisté zadokumentovali několik stovek takovýchto obchodů obviněného. Konkrétně zmiňované právničce dodával drogu v množství téměř deseti gramů týdně přibližně celý loňský rok. Policisté navíc při domovní prohlídce u obviněného zajistili razítka se státním znakem a odcizené platební karty," popsal mluvčí.
 

Vyšetřovatel muže obvinil z trestných činů nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, nedovolené výroby a držení pečetidla státní pečeti a úředního razítka a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě odsouzení mu hrozí až pět let vězení.

ČTĚTE TAKÉ:
Lékárnice připisovala na recepty léky, z kterých se vyrábí pervitin

 

Pětačtyřicetiletá právní koncipientka, jejíž zadržení stálo na začátku případu, roky konzumovala a prodávala pervitin. Kriminalisté ji zatkli na začátku ledna po více než ročním sledování a shromažďování důkazů. Jen za tu dobu žena drogu prodala desítkám lidí.
 

"Stran důkazů byly velikým přínosem diáře, které policisté krom jiného zajistili v rámci domovní prohlídky. Ty obsahují konkrétní, velice pečlivě vedená, data vypovídající o tom, kde, kdy, komu a jaké množství drogy dealerka prodala, což si pečlivě evidovala od roku 2004," uvedl po ženině zadržení Hulan. Na začátku ledna pak policie v Praze zadržela výrobce pervitinu, který právničku rovněž zásoboval, mladý muž ale po několika dnech ve vazbě spáchal sebevraždu.
 

Policie ji obvinila z výroby a distribuce drog, hrozí jí až pět let vězení. Vyšetřování případu nadále pokračuje.

tn.cz / mediafax / gar