Autobusák, který počmáral plakáty politiků, do vězení nenastoupí. Nesouhlasí s trestem

Řidič autobusu olomouckého MHD Roman Smetana do vězení v pondělí nenastoupí. Agentuře Mediafax to řekl jeho blízký přítel Jiří Středa, který řekl, že podal trestní oznámení na soudkyni Markétu Langerovou.

Podle rozhodnutí soudu má Roman Smetana nastoupit do Vazební věznice v Olomouci v pondělí do 14 hodin. Nezvedá telefony a s novináři nechce mluvit.
 

"Pan Smetana to má v hlavě srovnaný, je psychicky v dobré kondici. Ví, že do vězení nepatří, a proto tam dobrovolně nikdy nenastoupí,“ řekl Jiří Středa.
 

Roman Smetana jako řidič autobusu při předvolební kampani pomaloval předvolební reklamy na vozech a dopsal do nich hanlivá hesla. Za to jej soudkyně Markéta Langerová odsoudila k povinnosti zaplatit 15,5 tisíce korun ODS, které plakáty zničil, a k 100 hodinám veřejně prospěšných prací.
 

"Podle mého je rozsudek podjatý, protože sama soudkyně Markéta Langerová je jako manželka Ivana Langera již z principu podjatá. Proto jsem na ni také podal trestní oznámení,“ řekl Středa.
 

PSALI JSME:

Řidič MHD strhal volební plakáty! Kauzu soudila manželka Ivana Langera

Soudkyně Markéta Langerová podjatost od počátku odmítala, během procesu o ní také sama rozhodovala a s tím, že se necítí být podjatá, se z případu nevyloučila. "O tom, že by na mě někdo podal trestní oznámení, nic nevím,“ řekla Langerová v pondělí Mediafaxu.


PODÍVEJTE SE:

Reportáž TV Nova

mach tn.cz / Mediafax