Kdo donáší o Aničce? Pozor na pedofily, varují strážníci. MANUÁL

Kauza Anička. Jak na pedofilní únosce?
Zdroj: TN.cz
Kauza Anička. Jak na pedofilní únosce?

Policie začala prověřovat možný únik informací z vyšetřování případu Aničky Janatkové, která zmizela 13. října 2010 v pražské Troji.

Pokud se ukáže, že informace vynáší někdo z kriminalistů, čeká ho trest, sdělila ve středu mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

"Dosud zjištěné informace nenasvědčují tomu, že by došlo k úniku informací z policejních vyšetřovacích spisů. Celou situací se zabývají rovněž pracovníci Odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. Pokud budou zjištěna jakákoli pochybení, bude vyvozena konkrétní odpovědnost v rámci pražské policie," upozornila policejní mluvčí.
 

 

PSALI JSME:


 

 

Návody proti pedofilním únoscům

 

Městští policisté v Praze se snaží prevencí pomoci dětem a jejich rodičům. Informační obrázek varuje děti před autem, které těsně před nimi zastaví. Na letáku jsou znázorněny směry, kterými by děti měly utéct před případným agresorem.

 Děti by podle kresleného materiálu neměly reagovat na jakékoli vábení na dárek ze strany chlípného řidiče. Měly by si uvědomit, že nebezpečná zóna je v okruhu dvou metrů od dveří vozu.

Strážníci se snažili napodobit dětskou mluvu, jak se jim to povedlo, posuďte sami. Veršování jim ale příliš nevyšlo.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

ora TN.cz