Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.2. 2012 09:59

Kněze před lety odsoudili za sex s chlapcem! Osahával dalšího

Kněz odsouzený za pohlavní zneužití chlapce se před rokem a půl snažil soudně dosáhnout zrušení ochranné sexuologické léčby. Soud to zamítl. Teď navíc vyšlo najevo, že se opět neuhlídal a troufl se na dalšího chlapce.

Česká policie zatkla kněze, který údajně pohlavně zneužíval dvanáctiletého chlapce, napsal deník Právo. Kde se přesně událost stala, nechtějí policisté zveřejnit.

 

Rodina chlapce o knězově minulosti nic nevěděla

 

Rodina zneužitého chlapce se s knězem poslední dobou stýkala, ale o jeho minulosti vůbec nevěděla. Matka sice před časem zaslechla, že měl kněz osahávat děti, ale nevěřila tomu. "Mé matce na to řekl, že všechno dobře dopadlo, že si to ten kluk vymyslel. Prostě jsme mu důvěřovali," citoval deník dvaatřicetiletou ženu.

 

Hrůza, kterou měl zažívat její syn vyšla najevo minulý měsíc."Přijeli za mnou z kriminálky. Chtěli, abych s nimi šla do auta. Tam mi naznačili, co se stalo. Úplně jsem se sesypala,“ vzpomenula si žena pro deník na dosud nejhorší okamžik svého života. U výslechu ani nedokázala přečíst, co vše musel její syn v rukách kněze podstupovat.

 

Se synem o tom ještě nemluvila. S psychologem se teprve poradí, jak se k synovi chovat. "Zdá se mi ale, že je teď takový v pohodě, uvolněný. Asi se to bál říci,“ uvedla žena, přičemž z výrazu její tváře byla znát lítost, že nic nepoznala.

 

Policie se domnívá, že hocha kněz neužil více než šedesátkrát. Dít se to mělo od roku 2010. Ve spisu je uvedeno, že mu měl chlapec třít penis a mělo dojít i na orální sex. Zneužívání se mělo odehrávat na chatě kněze, který se nakonec přiznal.


Kněz už byl za zneužívání trestaný

 

Za pohlavní zneužívání dostal kněz v roce 2006 dvouletý trest s podmínkou na čtyři roky. Navíc měl soudně nařízeny pravidelné návštěvy sexuologa a zakázanou práci s dětmi.

 

Po rozsudku získal práci na obecním úřadě. O záznamu v jeho trestním rejstříku věděli. " Ale práce, kterou měl vykonávat, tedy mít na starosti technickou četu na údržbu obce, nijak nekolidovala se zákazem práce s dětmi. Navíc se velmi dobře uvedl. O to větší rána pro mne byla, když jsem se dozvěděl o jeho zatčení,“ byl v šoku starosta obce.

 

Starosta se s knězem domluvil na ukončení pracovního poměru. Když do vězení šel, netušil proč. "Nevěděl jsem, z jakého důvodu je tam vlastně zavřený. Policie nám nic neřekla a já se to dozvěděl až od něho. Když jsem se ho zeptal, co provedl, tak jeho první slova byla, že to neukočíroval. Reagoval jsem na to, že mi je to líto, ale s takovým člověkem dál spolupracovat nechci," ukončil spolupráci s chlípným knězem starosta.
 

tn.cz / Mediafax
Reklama