Kojenec se opařil. O život bojuje úspěšně

Malý devítiměsíční chlapec se opařil v Olbramovicích na Benešovsku.

Podle záchranářů, kteří dítě nejprve převezli sanitkou do Benešova, utrpělo batole opařeniny na obou nohách, a to od kolen dolů. Rozsah a vážnost zranění ale nedokázala mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková upřesnit. "Obecně se ale dá říci, že jakékoli popáleniny jsou u takto malého dítěte vážným zraněním," poznamenala.

Podle mluvčí Nemocnice Královské Vinohrady Jana Jelínková, chlapec utrpěl opařeniny 2. stupně na osmi procentech těla. "Jeho stav je stabilizovaný," dodala Jelínková.

Miminko, kterému také ještě nebyl ani jeden rok, se v květnu popálilo ve Spomyšli na Mělnicku. Asi třetinu jeho těla opařil výbuch papiňáku.

Středočeští záchranáři měli napilno letos v květnu i v Cerhenicích na Kolínsku. Asi čtvrtinu těla si popálil chlapeček po té, co se polil horkým čajem. Záchranáři chlapci museli zajistit dýchací cesty a připojit jej na umělou plicní ventilaci.

"Přitom mu dodávali tekutiny infuzní terapií a opařená místa ošetřili a sterilně zakryli," řekla tehdy mluvčí Janečková.

ora tn.cz / Mediafax