Kontroverzní úředník Hala ve vazbě. Kvůli korupci!

exstarosta dostal pokutu za úplácení
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

Jedním z trojice exmanažerů Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které zadržela protikorupční policie kvůli údajnému přijetí milionových úplatků, je i Michal Hala. Ten se proslavil pořádáním narozeninového večírku za tři čtvrtě milionu, informovaly v pátek Hospodářské noviny.

Vedle Haly ve vazbě skončil podle HN bývalý šéf podniku Petr Laušman a tehdejší firemní právník Robert Wolf.
 

Hala ještě za svého působení ve vedení ŘSD nechvalně proslul opulentní oslavou svých třicátých narozenin, na které se sešlo 300 hostů, především lobbistů a šéfů stavebních firem. Oslava jej přišla na tři čtvrtě milionu korun. Hala má titul z plzeňských práv, v knihovně fakulty ovšem podle týdeníku Ekonom chybí jeho doktorská práce. Hala také pod pseudonymem jezdil rallye. Na autě měl podle HN loga českobudějovické společnosti Edikt, která se účastnila miliardových státních staveb.

ČTĚTE TAKÉ:
Svědek korupce: Kotrouš mě žádostí o úplatek šokoval

 

Detektivové z protikorupční jednotky trojici viní z toho, že před šesti lety pronajala dálniční odpočívadla na D5 a D47 za nevýhodnou cenu soukromé firmě, ta je poté za mnohonásobně vyšší cenu pronajala dále. Stát tak podle policie přišel až o 264 milionů korun.
 

PSALI JSME:
Korupce při stavbě dálnic? Policie zatkla bývalé vedení ŘSD

 

U Laušmana, kterého policisté zatkli 21. prosince v centru Prahy, se našly směnky za 15 milionů korun - údajný úplatek právě za pronájem odpočívadel. Laušman navíc od šéfa firmy dostal byt za bezmála dva miliony korun. Právník Wolf zase nevýhodné smlouvy sepisoval. Policie muže obvinila z porušování povinností při správě cizího majetku a přijímání úplatku. Dalším stíhaným je i jeden z podnikatelů, který měl manažery uplácet.

tn.cz / mediafax / gar