Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.1. 2012 15:01

Korupce v base! Vězeň si koupil vychovatele, nosili mu co chtěl!

Protikorupční policie zadržela v úterý tři osoby ve věznici Rýnovice u Jablonce nad Nisou kvůli korupčnímu jednání. Ještě večer policisté obvinili dva vězeňské vychovatele, jednoho odsouzeného muže a jeho známou, řekl ve středu Mediafaxu mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej.

"Podle závěrů kriminalistů měli v loňském roce dva občanští zaměstnanci Vězeňské služby ČR, kteří v rýnovické věznici pracovali jako vychovatelé, umožňovat odsouzenému muži neoprávněně telefonovat z vězeňského telefonu s libovolnými osobami. Navíc mu osobně doručovali části mobilních telefonů, telefonní karty, léky, peníze, nepovolenou písemnou korespondenci či ústní vzkazy, které skrytě pronášeli do věznice," dodal mluvčí.


Za služby měli vychovatelé požadovat úplatky. "V létě loňského roku jeden z vychovatelů obdržel celkem 150 tisíc korun, které mu byly částečně převedeny na účet, a část inkasoval v hotovosti od známé odsouzeného muže. Koncem roku 2011 po odsouzeném požadoval dalších 350 tisíc korun a motorové vozidlo. Druhý z vychovatelů si za výše uvedené projevy benevolence nechal od tohoto odsouzeného a jeho známé opakovaně slíbit úplatek ve výši 3,85 milionu korun," vysvětlil Ibehej.

 

ČTĚTE TAKÉ:

"Za peníze pochvala," slíbil bachař vězni. Úplatek vzal a nic


Na případu pracovali kriminalisté z protikorupční policie (ÚOKFK SKPV) několik měsíců v těsné spolupráci s Vězeňskou službou České republiky, která dala k vyšetřování podnět.


Oba vězeňské vychovatele detektivové obvinili z přijetí úplatku a ze zneužití pravomoci úřední osoby. Odsouzený muž a jeho známá jsou stíháni kvůli podplácení a návodu ke zneužití pravomoci úřední osoby.


V případě odsouzení hrozí vězeňským vychovatelům tresty od pěti do dvanácti let vězení. Odsouzenému muži a jeho známé hrozí trest od jednoho do šesti let.

maš tn.cz / Mediafax
Reklama