KRADOU POTRUBÍ TĚŽKOU TECHNIKOU! Zmizel materiál za 100 tisíc

Odcizené staré železné potrubí za více než 100 tisíc korun, ale především zdevastovanou přírodu za stovky tisíc za sebou nechaly zřejmě dvě organizované skupiny zlodějů na Karvinsku. Ty kradou z areálu bývalého dolu Jindřich potrubí a kabely ze země. Policie je na takto rozsáhlém území zatím bezradná.

V areálu Ostravskokarvinských dolů to vypadá, jako by zde někdo hledal poklad - tuny vykopané hlíny a pod nimi prázdné díry. Zloději tu totiž už ke krádežím používají těžkou techniku.

 

Policisté a OKD zatím napočítali asi 320 metrů nefunkčního kovového vodovodního potrubí, které schází. Celkově to může být ale i několikrát více.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Někdo schválně poškodil potrubí, hrozil výbuch plynu

 

Zloději jsou podle policie pravděpodobně majitelé stavebních firem, kterým v zimních měsících chybí zakázky. A tak si přilepšují tímto způsobem. Organizované skupiny jsou na lup patřičně vybaveny. Dostanou se i do hloubky několika metrů.

 

I přestože se OKD snaží znepřístupnit cesty do areálu, zloději se těžkou technikou dostanou všude. Nejhorší je ale jejich nelidský zásah do přírody. V případě dopadení pachatele mu hrozí až 5 leté vězení.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Televizní noviny