Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Kauza Kramný

Kramný je ve vazbě zoufalý. S advokátkou vymysleli další fintu

Kramný, Rejžková
Zdroj: TN.cz

Advokátka Petra Kramného obviněného z vraždy manželky a dcery při dovolené v Egyptě chce kvůli vazbě svého klienta podat ústavní stížnost. Právní zástupkyně obviněného Jana Rejžková to dnes řekla ČTK. Obě ženy byly v hotelu v Hurghadě nalezeny mrtvé přesně před rokem. Obžaloba podle dozorujícího státního zástupce Víta Legerského zatím podána nebyla.

"Pořád se vyslýchají svědci, vypracovávají se znalecké posudky, případně se posudky doplňují. Stále čekáme, až se nám ozve Egypt, to je pro nás v této chvíli alfa a omega. Nějakou dobu už na jejich vyjádření čekáme. Nemám to s čím srovnávat, tak nevím, jak dlouho to u nich standardně trvá, ale ještě nějakou dobu jsme připraveni čekat," řekl ČTK Legerský.

 

Rejžková uvedla, že by ústavní stížnost mohla podat do několika týdnů. Bude požadovat, aby Ústavní soud přezkoumal vazební důvody. Kramný je ve vazbě od února, soud v květnu nevyhověl jeho žádosti o propuštění z obav, že by se mohl skrýval a vyhýbal trestnímu řízení.

 

Jeho advokátka ale tvrdí, že důvody k držení Kramného ve vazbě nejsou a tím, že v ní setrvává, jsou porušována jeho ústavní práva. "Pokud český stát dovozuje, že by můj klient snad měl uprchnout a skrývat se před trestním stíháním, tak k této domněnce nejsou žádné důkazy a nejsou ani náznaky toho, že by se můj klient chtěl skrývat před trestním řízením," řekla Rejžková. Advokátka tvrdí, že chce sama předložit důkazy ve prospěch Kramného, specifikovat je však nechtěla.

 

 

S ohledem na to, že právě dnes je to rok od úmrtí obou žen, není podle Rejžkové aktuální psychický stav jejího klienta zrovna dobrý. Podle ní se ale Kramný ve vazbě nesetkal s žádnými útoky na svou osobu.

 

Šestatřicetiletá matka s nezletilou dcerou zemřely v Egyptě při rodinné dovolené. Média původně spekulovala o tom, že ženy byly otráveny, posléze se objevily informace, že je mohl zabít elektrický proud. Kramný, který se z Egypta zpět do Česka mohl vrátit až v říjnu, vinu od počátku popírá. Svůj postoj podle Rejžkové nezměnil. Z vraždy ho moravskoslezští policisté obvinili koncem února.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zdeněk Macura se pouští do Kramného: Je to tyran!

Hanychová čelí trestnímu oznámení! Kvůli rozkroku!

ČTK, ana TN.cz