Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zloděj smolař

KURIÓZNÍ PŘÍPAD: Kapsář při krádeži ztratil vlastní peněženku a doklady

Témata:

Zloděje smolaře se podařilo dopadnout teplickým policistům. Poté, co využil situace a muži, který stál na zastávce, ukradl peněženku, mu jeho vlastní vypadla na zem. Pro policisty pak už bylo snadné lapku identifikovat. Nebylo překvapením, že zloděj má bohatou trestní minulost.

Zápletka jako z filmu a v hlavní roli zloděj přezdívaný Velký smolař. Vše začalo na jedné autobusové zastávce v Teplicích Trnovanech. Cestující tam čekal na autobus. Když muž sahal do kapsy pro peněženku, vypadla mu na zem. Toho okamžitě využil zloděj, který ji sebral a dal se na útěk. "Majitel peněženky, který se domníval, že v ní má téměř deset tisíc korun, se za ním hned rozběhl," uvedl Daniel Vítek, mluvčí PČR Teplice.

 

Dokonce ho i dohonil. Když ho ale chytil za svetr, mladík se mu vysmekl a utekl. Okradený se vrátil na zastávku a nevěřil svým očím, na zemi ležela peněženka. Ta nepatřila nikomu jinému než zloději, kterému při útěku vypadla z kapsy.

 

"Okradený muž ji předal přivolaným policistům, kteří uvnitř našli usnesení o zahájení trestního stíhání 23letého muže, který se v dubnu a květnu loňského roku dopustil v Krupce několika krádeží jízdních kol,ů dodal mluvčí.

 

Muže doma navíc čekalo překvapení. Peníze, o kterých si myslel, že je má v ukradené peněžence, našel doma v batohu. Radost ale rozhodně neměl mladý kapsář. Smolaře, který má ve svých 23letech už bohatou trestní minulost, policisté dopadli a za krádež mu hrozí až tři roky vězení.

TN.cz