požár v kuchyni

Kvůli hořící rychlovarné konvici evakuovali 22 lidí

Nebezpečná konvice
Zdroj: TV Nova
(ilustrační foto

Obyčejná rychlovarná konvice má na svědomí evakuaci 22 lidí z bytového domu ve Slušovicích. Její požár zcela zdemoloval kuchyň bytu. Hasiči škodu odhadují na 150 tisíc korun.

Relativně malý požár rychlovarné konvice si v domě ve Slušovicích vyžádal evakuaci 22 lidí. Agentuře Mediafax to řekl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Hořet začalo ve středu v podvečer v bytovém čtyřpodlažním domě v ulici Na Výpusti.

 

"Už před příjezdem místní dobrovolné jednotky dorazila na místo události hlídka policistů, která zahájila evakuaci všech 22 obyvatel domu. Při pohybu v silně zakouřených prostorách objektu se jeden z policistů a starší obyvatelka domu přiotrávili zplodinami hoření. Záchranáři je na místě ošetřili," podotkl Netopil.

 

Po odvětrání vnitřních prostor se ukázalo, že požár vznikl na kuchyňské lince, kde bylo umístěno několik elektrických spotřebičů. Oheň vznikl zřejmě od rychlovarné konvice.

 

 

Požár zničil lednici, mikrovlnnou troubu, část kuchyňské linky a zplodinami hoření znečistil celý vnitřní prostor bytu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun. "To, zda vznik požáru způsobila pouze technická závada elektrického spotřebiče nebo se na něm podílela i nedbalost majitele, bude vyšetřovatel ještě zjišťovat," dodal Netopil.

tn.cz / mediafax / muf