Lékař namol ordinoval v Brně. Pacienti se báli

Na brněnské Masarykově třídě ordinoval praktický lékař s 2,93 promile alkoholu v krvi. Pacienti na něj zavolali policii.

Lékař s téměř třemi promile alkoholu v krvi ordinoval v Brně. Na opilého doktora přivolali jeho pacienti policii.


"Jde o praktického lékaře, který má ordinaci na Masarykově třídě 31. V současnosti jsou u něj policisté, kteří ho odvedou na odběr krve. Podle dechové zkoušky měl 2,93 promile," řekla těsně před 14:00 tn.cz mluvčí brněnské policie Andrea Procházková.


Ta zdůraznila, že zdánlivě úsměvná příhoda může mít pro lékaře nepříjemnou dohru v podobě trestního stíhání za obecné ohrožení.


Podle vyšetřovatelů se praktický lékař opil ještě před nástupem na odpolední směnu. "Jeho stav ohlásil na linku 158 krátce po 13. hodině první pacient, kterého lékař ošetřoval," řekla policejní mluvčí.


Podle svědectví pacientů v čekárně má padesátiletý praktický lékař Pavel Málek z Brna pravděpodobně problémy s alkoholem již delší dobu.


Kromě odběru krve lékaře čeká pobyt na záchytné stanici v Brně-Černovicích. Po vystřízlivění se bude muset zodpovídat vyšetřovatelům.


Podobný případ se odehrál v květnu na dětském oddělení v prostějovské nemocnici. Dětský lékař tam ordinoval s 1,28 promile v krvi. Více si přečtěte tady.

 

vrl TN.cz