Na pohotovosti ordinoval doktor pod vlivem. Další opilci v bílém plášti

Dětský lékař ordinoval opilý, měl v krvi 1,28 promile. Všimli si toho až rodiče pacientů.

Lékař sloužil na dětském oddělení v prostějovské nemocnici. Na to, že je z něj cítit alkohol, upozornili policii rodiče pacientů.

Přivolaní policisté okamžitě provedli dechovou zkoušku. Lékař při ní nadýchal asi 1,28 promile alkoholu v krvi. Policie se tak případem začala ihned zabývat.

“Pokud lékař skutečně ordinoval opilý, hrubě tím porušil kázeň. Jestli se prokáže, že byl opilý, vyvodíme z toho důsledky,“ řekl mluvčí nemocnice Tomáš Želázko.

To, že si lékař drobátko před nebo během své lékařské služby přihne, není vůbec žádnou výjimkou. Například pelhřimovská policie vyšetřuje lékaře, který v nemocnici v Počátkách léčil v květnu namol opilý. Z ordinace jel přímo na záchytku.

Alkoholu holdující lékař hodinu po zadržení nadýchal 3,15 promile. Musel tedy vypít minimálně láhev tvrdého alkoholu. Opilého lékaře nahlásila policii jedna z návštěv nemocnice. Doktorovi totiž byla nemocniční chodba úzká a vymetal ji ode zdi ke zdi.


Zubařka prostě jen “trošku“ oslavovala


Opilá byla i dětská zubařka v Přerově, které v březnu ordinovala téměř se čtyřmi promile alkoholu v krvi. Na zvláštní chování doktorky upozornila maminka jednoho z malých pacientů. I tato doktorka skončila na záchytce.

Rozhovor se zubařkou


Vloni v červenci zase upozornil na opilého primáře dětského oddělení domažlické nemocnice otec jednoho z pacientů. "Během služby byl v nevhodném stavu. Choval se takříkajíc nemohoucně,“ popsala Benešův stav ředitelka nemocnice Alena Vyrutová. Ta ho stihla v pohotovostní službě vystřídat dříve, než někomu ublížil.

Opilý ordinoval také primář interního oddělení nemocnice v Havířově na Karvinsku. Nestačil naštěstí napáchat žádnou škodu.

gib s přispěním Tomáše Petržely TN.cz