Popálená dívenka má šanci jen 20 procent, že přežije. SBÍRKA pro rodinu

Vítkov
Zdroj: TN.cz

Dvouleté děvčátko má popáleniny třetího stupně na osmdesáti procentech těla. Šance, že přežije jsou podle lékařů velice malé.

Rodiče jsou zoufalí, v úterý se od ošetřující lékařky z popáleninového centra dozvěděli, že stav děvčátka se zhoršil a naděje, že přežije, je zhruba dvacetiprocentní. Otoky praskají a lékaři je musí častěji bandážovat.  


Kritický stav potvrdil i mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný. “Stav je stále kritický. O tom, jestli bude dívka žít, se může rozhodovat i několik týdnů,“ informoval.
 

Na výzvy policistů a Novy se neozval žádný svědek

I když televize Nova vypsala v úterý odměnu 100 tisíc korun za informace, které budou vést k dopadení pachatele, během noci se nikdo neozval. “V noci ani teď se policistům neozval žádný svědek, i když byl puštěný záznamník,“ dodala mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská s tím, že svědkové mají zaručenou absolutní anonymitu.

Jakékoli informace o pachatelích můžete volat na tísňovou linku 158 nebo na telefon se záznamníkem 974721323.
 

Holčička a její rodiče se popálili při sobotním útoku žhářů ve Vítkově na Opavsku. Podrobnosti o celém případu si přečtěte TADY.

 Stav obou rodičů je stabilizovaný. Matka by měla být v pátek převezena z jednotky intenzivní péče na běžný lůžkový pokoj.


Otec ve vězení, rodina žádá prezidenta o milost
 

Otce odvezli do Pankrácké věznice. Nenastoupil totiž výkon trestu. Údajně řídil vůz bez řidičského průkazu.


Ministr pro lidská práva v demisi Michael Kocáb požádal ve středu prezidenta republiky o milost pro otce rodiny, který byl zadržen pro trestný čin z minulosti. Podle mluvčího Hradu se tato žádost bude řešit standardním postupem jako ostatní.
 

“Já jsem ten návrh na amnestii vypracoval velice rychle, dnes už to odešlo. Neudělal jsem právní zdůvodnění a rozklad, protože vím, že si to pan prezident zpracuje sám,“ řekl Kocáb. 


 
Požár v domě byl založen úmyslně, potvrdili hasiči

Podle vyšetřovatele požáru Hasičského záchranného sboru Miroslava Svobody je zatím doloženo, že v domě byla tři ohniska požáru, který byl zapálen úmyslně. “Našly se tam i zbytky lahví. Policie nyní zjišťuje, zda v nich byla hořlavá kapalina, požár byl založen úmyslně," řekl Svoboda.


 Vyvrátil také, že by útočníci nejdříve zastavili v domě vodu. “Hasiči se napojili na vodovodní řad, tím v něm poklesl tlak a voda z kohoutků tekla velmi málo. Tím vznikla fáma o zastavené vodě,“ uvedl.
 

Podívejte se na pondělní výpověď matky popálené holčičky, ve které tvrdila, že vodu někdo úmyslně zastavil.


 

"Výsledky expertiz látek, které jsme v domě našly, by měly být hotové příští týden," doplnil informace mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

 

 Město založilo veřejnou sbírku

 Finanční pomoc pro romskou rodinu můžete zasílat na speciálně zřízené konto. Číslo účtu je: 43-4619960257/0100. Solidaritu projevila i romská komunita, která chce uspořádat protestní shromáždění. Romští aktivisté navíc požadují v souvislosti s narůstajícím extremismem i policejní ochranu. Více ZDE. 
 

Na konto přispívají lidé z různých koutů republiky. Podívejte se na reportáž z Odpoledních televizních novin. 


 


 

Rodina popírá, že by městu dlužila peníze

V médiích se objevily informace o tom, že rodina dluží městu kolem 5 tisíc korun za poplatky za odpad z bývalých trvalých bydlišť.Babička rodiny to rezolutně odmítá.  “Za třicet let, co tu bydlíme jsme neměli s nikým sousedské spory a nic jsme nedlužili,“ informovala nás odpoledne Olga Malá.

 

mar s přispěním Jiřího Veselého TN.cz