Liberecký ŽHÁŘ znovu zaútočil: opět o víkendu ZAPÁLIL botník

Liberečtí hasiči měli v sobotu ráno opět plné ruce práce. Žhář, který děsí obyvatele libereckých domů již několik měsíců, zřejmě znovu zaútočil. Hasiči evakuovali 3 lidi.

Pro útok si tentokrát zvolil bytový dům v ulici 5. května. Opět na chodbě zapálil botník. Hasiči museli evakuovat tři lidí. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

 

"Požár nám byl nahlášen v 8:17. Na místo vyjela profesionální jednotka z Liberce a dvě dobrovolné jednotky Vratislavic a Růždola. Předběžnou škodu vyšetřovatel hasičů odhadl na 50 tisíc korun," informovala mluvčí libereckých hasičů Iva Michaličková.

 

 

Požár botníku ve třetím patře domu hasiči rychle zlikvidovali. Na místo povolali i psovoda, který na místě zajistil pachové stopy. Informoval o tom reportér TV Nova.

 

"Policie případ vyšetřuje a prověřuje možnost, že jej má na svědomí stejný člověk, který volně ložené věci na chodbách zapaloval i minulý rok," informovala policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

 

Počet útoků žháře se počítá už na desítky. Ke svým útokům si vybírá volně přístupné domy v centru Liberce. Většinou zapaluje věci volně na chodbě. V některých případech si dům pro svůj čin upravil. Zámek například zalepil vteřinovým lepidlem, aby nešel používat.

 

PODÍVEJTE SE:

Panelák v plamenech! Žhář má další zářez v Liberci

 

 

Žhář zaútočil po delší pauza. Zřejmě ho vylekaly informace, že policie má jeho identikit.
 

PODÍVEJTE SE:

Strach obchází Liberec! Žhář znovu zaútočil, jedna žena je v nemocnici

 

Kriminalisté žádají všechny, kteří by mohli při pátrání po žháři pomoci, či mají jakékoliv další informace k případům, aby se ozvali na linku 158.

muf s přispěním Ivana Berky TN.cz