Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

přinesl ji v tašce

Lidský hyenismus: Muž pohodil umírající březí fenku u veterináře

Veterinář z Litvínova na tento smutný pohled jen tak nezapomene. Muž v čekárně odložil umírající březí fenku pražského krysaříka. I přes veškerou snahu lékaře se ji nepodařilo zachránit.

Fenka byla v zuboženém stavu - pohublá a zesláblá. Podle veterináře se asi tři dny snažila porodit štěňata. Kvůli jejímu stavu se jí to ale nepodařilo. "Štěňátka už v ní byly mrtvý a v podstatě došlo k septickému stavu, že fenečka byla v šokovém stavu," popsal veterinář Petr Vaculík.

 

Majitel zvíře, které trpělo velkými bolestmi, zabalil do tašky a nechal je v ordinaci veterináře. Lékař okamžitě fenku stabilizoval, provedl císařský řez a dělal všechno pro její záchranu. Její stav byl ale natolik vážný, že i přes veškerou snahu po dvou hodinách od operace, zemřela.

 

Podle veterináře jde jednoznačně o trestný čin týrání zvířete. Litvínovštví strážníci se proto okamžitě pustili do pátrání po majiteli. "Nepodařilo se to zatím zjistit, protože pes nebyl opatřen ani známkou ani identifikačním čipem," vysvětlil Zdeněk Urban, velitel městské policie v Litvínově.

 

 

Pomoci v pátrání můžete i vy. Fenka totiž měla zdeformovanou levou přední nohu, zřejmě po nějakém úraze a napadala na ni. Možná jste ji potkávali při procházkách, možná jste ji znali. Pokud máte jakékoli informace, které povedou k vypátrání jejího bezcitného majitele, zavolejte na linku městské policie v Litvínově.
 

tn.cz / TV Nova / anš