koupená svoboda

Janoušek zaplatí sražené ženě statisíce a bude mít klid

Lobbista Roman Janoušek vyvázne z nehody, kdy srazil v opilosti v Praze ženu za bílého dne s menším trestem. S Vietnamkou, do které narazil, se jeho právníci dohodli na mimosoudním vyrovnání.

Právní zástupci lobbisty Romana Janouška a sražené ženy se dohodli na výši odškodnění, dohodu by měli podepsat v průběhu následujícího týdne. Agentuře Mediafax to potvrdil právník sražené ženy Josef Lžíčař. Výše odškodného ale není známá.

 

"Návrh dohody jsme odeslali druhé straně, ta ji projedná. Bude-li druhá strana souhlasit, podepíše dohodu v průběhu příštího týdne," sdělil Mediafaxu Lžíčař s tím, že neočekává žádné komplikace. Výši částky nechtěl právník konkretizovat. Podle dřívějších vyjádření půjde o statisíce.

 

Lobbista Roman Janoušek narazil pod vlivem alkoholu do vozu ženy a od nehody ujel. Když ho žena dostihla, svým vozidlem ji srazil. Janoušek následně prchal i před policisty.

 

Nicméně ani mimosoudní vyrovnání nezabrání pokračování Janouškova trestního stíhání. V současné době znalci zjišťují, zda byl Janoušek v době nehody příčetný.

 

Podívejte se na reportáž o rekonstrukci nehody Romana Janouška:

 

tn.cz / mediafax / hru