Lovci lebek dopadli českého šéfa drogového gangu. Na moři v Ekvádoru!

Lovci lebek dopadli českého šéfa drogového gangu, který se několik let skrýval ve střední Americe před vězením. V Ekvádoru ho vypátral Interpol a do Prahy si ho převezli letečtí maršálové cizinecké policie. TV Nova byla exkluzivně u toho.

Jiří Jokl, to je jméno šéfa drogového gangu, který do Česka pašoval kokain. Třináctičlenný gang, který Jokl řídil, měl kontakty i na nechvalně proslulého mafiána Davida Berdycha a někteří jeho členové byli spojováni třeba se zmizením Lamberta Krejčíře - otce uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře.
 

Policie gang odhalila v roce 2001, když si Jokl najal tři kurýry, aby dovezli téměř jeden a půl kila kokainu z Ekvádoru. Odhalili je právě na ruzyňském letišti. Drogu pašovali v oblečení a dokonce i ve svých vnitřnostech. Joklovy kumpány poslal soud za mříže, ale samotný boss uprchl. V Jižní Americe ho našel Interpol.
 

Jokl se celé čtyři roky, co byl na útěku, schovával právě ve střední Americe, pravděpodobně v Karibiku. Zadržen byl speciální jednotkou Dominikánské republiky na moři. Jeho převoz pak museli letečtí maršálové naplánovat během pouhých čtyř dnů.

ČTĚTE TAKÉ:
Gang využíval miminka k pašování kokainu! Převáželi ho v plenkách

 

Jak potvrdili policisté, Jokl byl se svým osudem smířený. Jeho převoz byl velmi klidný a bezproblémový. Na dotaz, jak se cítí zpátky v Česku odpověděl: "Fantasticky." Jedinou kuriózní vadou na akci bylo to, že letecká společnost ztratila Joklovi kufr.
 

V této chvíli už Jokl sedí v českém vězení. Tam zamířil přímo z letiště a začal si odpykávat svůj jedenáctiletý trest.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / gar