Největší ryba zatím unikla

Lupič století Procházka žije v Karibiku! Lovcům lebek proklouzl, ale vrátí se pro něj

Procházka
Zdroj: PČR, Isifa.com

Čeští lovci lebek při velkém zásahu v Dominikánské republice pozatýkala 7 Čechů, kteří unikali před spravedlností. Největší ryba jim ale unikla, František Procházka si dál užívá slunce v Karibiku.

Policisté z elitního útvaru cíleného pátrání provedli v Dominikánské republice největší zátah v zahraničí. Při něm zatkli 7 Čechů, kteří jsou obviněni z různých trestných činů. Je mezi nimi i například podnikatel Miloslav Votava, který je hledaný pro šedesátimilionový podvod, či uprchlý člen Berdychova gangu František Hajn.
 

Lovcům lebek ale unikl jeden z nejhledanějších českých zločinců – František Procházka. "Díky této akci jsme získali detailní informace o pobytu Procházky," uvedl pro deník Právo šéf kriminálky Milan Pospíšek. 
 

Procházku policisté ze speciálního útvaru hledají, protože před pěti lety ukradl bezpečnostní agentuře GS4 přes půl miliardy korun. A podle všeho se skrývá právě v Dominikánské republice, kde elitní policejní komando zasahovalo.
 


 

Procházku měli lovci lebek možná už "na lopatě", ale na poslední chvíli proklouzl. Údajně mu pomohla bouře Sandy, která se přehnala nad Karibikem a zamířila na východní pobřeží USA.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

"Někteří z hledaných lidí se prostě v tu chvíli stali nezvěstnými,“ uvedl na policejním brífinku jeden z policejních agentů. Policie prý ale identitu a pohyb všech hledaných zná a slibuje, že pro další uprchlíky si znovu dojede.
 


Do Česka se tak dostalo pouze sedm osob z různorodou trestní minulostí : Miloslav Votava (hledaný pro šedesátimilionový podvod), Jana Ďurianová (zpronevěra), Pavel Štorkán (podvod a zpronevěra), Jiří Štěpánek (podvod), Karel Koza (neplacení alimentů). Jen u Miloslava Lindry a Michaela Grundzy policie důvod zatčení neupřesnila.

tn.cz / hmr