SMRT V orlovÉ

Už to neřeším, říká doktorka, v jejíž ordinaci zabíjela dezinfekce

Těhotná Lucie zemřela při vyšetření v Orlové
Zdroj: facebook.com
Téma:

SMRT V ORLOVÉ: Skutečně zvláštní postoj k případu těhotné ženy, která minulý týden zemřela po vypití smrtícího koktejlu dezinfekce, zaujala ordinující lékařka. Případ podle svých slov už uzavřela.

Lucie z Orlové, která byla v šestém měsíci těhotenství, zemřela poté, co během banální lékařské prohlídky v diabetologické ordinaci omylem vypila místo glukózy jedovatou dezinfekci. A reakce lékařky po několika dnech od tragédie? „Já osobně jsem už celou případ uzavřela minulý týden a nebudu se vůbec k ničemu vyjadřovat,“ řekla lékařka Eva Gongolová pro Blesk.cz.

 

Kdo nese vinu?

 

Po několika dnech vyšetřování, je jasné, co se přibližně stalo. Žena dostala jed místo glukózy v ordinaci v sedm hodin ráno. Za dvě hodiny jí čekal kontrolní odběr krve. Zřejmě proto, že bydlela blízko nemocnice, směla odejít domů.

 

Byt, kde rodina z Orlové žila

1
/
4
Zdroj: oficiální zdroj
Byt, kde rodina z Orlové žila - 3

 

Hlavní podezřelou je teď osmašedesátiletá zdravotní sestra, která byla zrovna ten den v ordinaci pouze na záskok. Na záměnu přípravků přišli v ordinaci zřejmě ve chvíli, kdy se žena na odběr krve nevrátila. Záchranáři ji o chvíli později našli už bez známek života.

 

Policie původně nevylučovala, že mohla chybu udělat lékárna. Ta ale, jak se ukázalo, přípravky dostává už v originálním balení, a tak je dodává ordinacím. Chybu tak zřejmě udělala právě osmašedesátiletá sestra na záskoku. Policie zatím nikoho neobvinila.

 

Znáte sestru, která byla v dobu přítomnosti Lucie v ordinaci? Kontaktujte nás na zpravy@nova.cz nebo 606 09 09 09.

* Jde o osmašedesátiletou ženu s iniciály I. B.

* V den tragédie byla v ordinaci pouze na záskok.

Související témata:
TN.cz