LUMPOVÉ DOPADENI! Napáchali škody za STATISÍCE, kradli šperky, peníze i PISTOLI S MUNICÍ!

Policisté dopadli dva gaunery, kteří vykrádali restaurace i byty na Prachaticku. Brali šperky, peníze, ale i potraviny, či střelnou zraň i s municí. Napáchali tak škody za statisíce korun.

Z přečinů krádeže, porušování domovní svobody a nedovoleného ozbrojování obvinili policisté z Prachatic pětačtyřicetiletého muže, jeho třiadvacetiletý společník je stíhán za krádež a poškozování cizí věci. Mediafax o činnosti obou mužů informovala v sobotu mluvčí policie Martina Joklová.


"Starší muž, kterému mladší spolupachatel připravil cestu, vnikl na začátku července do jednoho z barů ve Vimperku, odkud odcizil finanční hotovost. Dále starší muž vnikl v polovině června do jednoho domu ve Vimperku, odkud, ze šatní skříně v obývacím pokoji, odcizil látkový sáček se šperky ze zlata a krátkou střelnou zbraň, vzor ČZ 75, se zásobníkem a s dosud přesně nezjištěným množstvím nábojů k této zbrani," uvedla mluvčí Joklová. Pachatel tak přechovával odcizenou pistoli, i když neměl potřebné povolení.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pařížský kanál vydal šperky z loupeže století

 


Ke konci června obviněný muž vniknul do restaurace jednoho hotelu ve Vimperku, kde z baru odcizil finanční hotovost, stravenky, různé druhy cigaret, cukrovinky a dále z kanceláře hotelu ukradl finanční hotovost. "Pachatelé svým jednáním společně napáchali škodu za téměř 230 tisíc korun. Starší muž skončil v pátek ve vazbě, mladší je stíhán na svobodě. Případem se dále zabývají prachatičtí kriminalisté," dodala Joklová.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Mediafax/tn.cz