LUPIČ CYKLISTA! Přepadl banku a v klidu odjel na kole

Lupič přepadl banku na Jindřichohradecku, nejspíš odjel na kole.

Loupežné přepadení banky vyšetřují od čtvrtečního odpoledne kriminalisté na Jindřichohradecku. O případu informovala v pátek policejní mluvčí Hana Millerová s tím, že se jednalo o bankovní pobočku v Lomnici nad Lužnicí.

 

Při přepadení nebyl nikdo zraněn, pachatel si odnesl vyšší finanční částku, zřejmě v řádu stovek tisíc korun. “S ohledem na probíhající vyšetřování celého případu nebude policie prozatím výši odcizené finanční hotovosti zveřejňovat,“ uvedla Millerová.

 

Přepadení se stalo kolem půl čtvrté odpoledne, kdy neznámý pachatel vstoupil do pobočky banky. “Zde přistoupil k přepážce, vytáhl na bankovní úřednici pistoli a požadoval po ní finanční hotovost. Poté úřednice z obavy o svůj život a zdraví pachateli vydala peníze a on pak přistoupil i k druhé zaměstnankyni a rovněž požadoval peníze,“ popsala případ mluvčí policie.

 

Lupič si peníze schoval a odešel. Není vyloučeno, že následně odjel na jízdním kole. Podle popisu byl muž nadměrně oblečen s ohledem na klimatické podmínky, a to do tmavé sportovní bundy, dlouhých modrých riflí, bílých bot a černé čepice s kšiltem.

 

Na zádech měl modrý batoh a na pravém boku sportovní tašku menších rozměrů. Výška lupiče je kolem 170 centimetrů, byl podsadité postavy. Má tmavé vlnité vlasy sportovního sestřihu a několikadenní strniště neoholených vousů.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

 

Mediafax