Lupič-MOULA přepadl dvě banky. Neodnesl ani korunu

Dvě banky přepadl ve středu odpoledne pravděpodobně jeden pachatel v centru Prahy. V obou případech vyšel lupič naprázdno, policii ale zatím uniká, sdělila pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová.

"K první loupeži došlo krátce před 16. hodinou na Senovážném náměstí. Neznámý pachatel vešel do pobočky peněžního ústavu ozbrojen střelnou zbraní a u přepážky předložil lístek s požadavkem na vydání finanční hotovosti, " uvedla Zoulová. Žena za přepážkou násilníkovi hotovost nevydala a ten s nepořízenou odešel.

"O necelých dvacet minut později se odehrál podobný scénář v peněžním ústavu v ulici Jugoslávská. Neznámý pachatel i tentokrát odešel s prázdnou," pokračovala policejní mluvčí.

Podle policie by se mohlo jednat o jednoho pachatele. "Policie v této souvislosti pátrá po muži, který je vysoký cca 170-180 centimetrů, oblečený do zelené mikiny na zip s kapucí a maskuje se tmavými brýlemi. Kriminalisté vyhodnocují kamerové záznamy z peněžních ústavů a zajišťují potřebná svědectví, nevylučují zároveň, že obě přepadení spolu souvisejí," dodala Zoulová.

tn.cz / Mediafax