Lupič okradl seniorku. Vzal jí LAHEV VODKY a mobil!

Alkohol
Zdroj: TN.cz
ilustrační foto

Sedmašedesátiletou ženu oloupil ve středu večer v Ostravě o kabelku dosud neznámý pachatel. Tu ale kousek dál odhodil i se všemi věcmi, ukradl z ní jen láhev vodky a mobilní telefon, informovala ve čtvrtek agenturu Mediafax policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Lupič ženu napadl v Zábřehu na ulici před šestou hodinou večer. Uchopil ji zezadu, takže zavrávorala a upadla na zem. O kabelku se s ní tahal tak intenzivně, až se přetrhl popruh. Z místa poté utekl.

 

Kabelku ale kousek dál odhodil i se všemi doklady a dalšími osobními věcmi. Nechal si jen alkohol a telefon. Způsobil tak škodu ve výši zhruba 600 korun. Ženu nezranil.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sexuální loupež! Zloději ukradli statisíce kondomů

 

"Policisté zahájili úkony trestního řízení pro zločin loupež, pachateli, po kterém nyní pátrají, hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let," uvedla Holčáková.

 

Za letošní rok už ostravští policisté vyšetřují celou řadu loupežných přepadení, při nichž pachatelé zaútočili na ulici na ženy kvůli kabelkám. Někteří pachatelé byli navíc natolik brutální, že své oběti zranili.

 

Kvůli kabelce zatím neznámý mladík zkopal na ulici v Ostravě v pondělí večer jednašedesátiletou ženu. Napadl ji po 23. hodině, když se vracela ze zaměstnání. Oslovil ji při vstupu do domu, poté ji strhnul k zemi. Při pádu si žena zranila hlavu. Pachatel jí pak kopal do břicha a hlavy a snažil se sebrat jí kabelku. Tu nakonec ženě vyškubl a utekl. Způsobil jí škodu ve výši zhruba dva tisíce korun. Policejní hlídku přivolal soused, který zraněnou a šokovanou ženu našel. Policisté ji dopravili k ošetření do nemocnice.

 

Také v sobotu večer oloupil neznámý muž o kabelku šestadvacetiletou ženu, s níž jel ve výtahu domu ve Francouzské ulici. Nastoupil zároveň s poškozenou a těsně před vystoupením se snažil jí vytrhnout kabelku z ruky. Ženu přitom vytáhl z výtahu na chodbu, kde nakonec upadla. Lupič i s kabelkou utekl. Způsobil škodu necelých 5.000 korun.

 

Po pachatelích obou loupeží policisté pátrají. Lupičům hrozí trest odnětí svobody až na 10 let.

tn.cz / Mediafax